Latvijas basketbolistes piekāpjas Izraēlai

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra B apakšgrupas otrajā spēlē Latvijas izlases basketbolistes ar 66:71 zaudēja Izraēlas valstsvienībai.

Gunta Baško

Latvija un Izraēla 66:71 (14:18, 31:37, 47:56). Baško 19 (4/7 - 3p., 4 rez. piesp.), Putniņa 10, Kārkliņa 7 (8 kļūdas), Babkina 7, Tamane 6 (8 atl.b.), Dreimane 5, Krūmberga 4, Niedola 4, Kubliņa 2, Brumermane 2; Dorona 22, Sueza Karni 11, Koena 11 (5 rez. piesp.).

Latvijas basketbolistes spēli iesāka veiksmīgi un izvirzījās vadībā ar 7:2 un 9:4, tomēr divas minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām izraēlietes spēja panākt neizšķirtu 11:11, bet atlikušajā laikā pārņemt vadību - 14:18. Otrās ceturtdaļas vidū latvietēm bija jau -7 (20:27), pēc Dreimanes un Baško tālmetieniem rezultāta starpība saruka līdz minimumam, taču tam sekoja septiņi bezatbildes punkti Izraēlas komandas izpildījumā - 26:34. Lielajā pārtraukumā komandas devās, rezultātam esot 31:37 Izraēlas izlases labā.

Negaidīti, taču izraēlietes pirmajās 20 minūtēs izmeta tikai divus trīspunktu metienus, kamēr latvietes - 11, no kuriem četri bija precīzi. Augumā mazākās pretinieces lieliski izmantoja savu ātrumu pretuzbrukumos (desmit punkti) un krietni biežāk stājās uz soda metienu līnijas - 10/12 pret 3/4.

Trešās ceturtdaļas sākumā latvietēm neizdevās tikt galā ar pretinieču uzbrukumu (37:44), turklāt izraēlietes bija precīzas arī no tālās distances. Latvijas izlase uzbrukumā ar grūtībām tika pie punktiem un pat tad, kad bumba grozā iekrita, Izraēlas komanda nepalika atbildi parādā, tādejādi ceturtdaļas izskaņā rezultāts kļuva jau 42:52. Agresīvā pretinieču aizsardzība izpaudās arī pārtverto bumbu statistikā - deviņas pret vienu par labu izraēlietēm.

Pirms pēdējās ceturtdaļas latvietēm bija -9 (47:56), bet ceturtdaļas sākumā atkal bija desmit punktu deficīts - 49:59. Ar agresivitāti aizsardzībā Latvijas komandai beidzot izdevās radīt nelielu apjukumu pretinieču uzbrukumā, bet pēc dažiem sekmīgiem uzbrukumiem latvietēm bija vairs tikai -3 (58:61).

Tuvojoties spēles beigām, notikumi kļuva vēl dramatiskāki un minūti līdz mača beigām pēc Baško precīza tālmetiena ar sodu rezultāts kļuva neizšķirts - 66:66. Pēc desmit sekundēm izraēliete nopelnīja uzbrukuma piezīmi un bumba atkal nonāca pie Latvijas basketbolistēm, tomēr mūsējo uzbrukums beidzās ar neprecīzu Putniņas metienu un pārkāpumu.

Izraēlas komanda realizēja vienu soda metienu, bet Latvijas izlases uzbrukums atkal beidzās ar kļūdu - Babkina pazaudēja bumbu pie laukuma centra un 12 sekundes līdz cīņas beigām nopelnīja nesportisko piezīmi - 66:69 un bumba izraēlietēm, kuras pēc mūsējo pārkāpuma realizēja vēl divus sodiņus (66:71).

Šovakar otrajā apakšgrupas spēlē Serbijas izlase savā laukumā uzņems Rumānijas valstsvienību. Atgādinām, ka pirmās spēļu kārtas mačos Latvijas izbraukumā ar 76:47 uzvarēja Rumāniju, bet Izraēla savā laukumā ar 93:65 sagrāva Serbiju.

Nākamo maču latviešu basketbolistes aizvadīs piektdien, 20. augustā izbraukumā pret Serbijas izlasi.