Latvijas basketbolisti zaudē spēcīgajai Krievijas izlasei

Pārbaudes spēlē, gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram, šovakar Latvijas valstsvienība «Arēnā Rīga» ar 68:87 zaudēja Krievijas izlasei.

Jānis Strēlnieks

Latvija un Krievija 68:87 (19:19, 35:48, 56:62).
Kuksiks 11 (3p. - 3/6), Freimanis 10 (5 atl.b.), Meiers 10, Bertāns 9, Strēlnieks 8, Dāvis Bertāns 6, Bērziņš 5, Blūms 4 (5 kļūdas), Vairogs 4, Šeļakovs 1, Jeromanovs (5 rez. piesp.), Timermanis; Kiriļenko 14 (s.m. - 10/12, 9 atl.b., 4 rez. piesp.), Fridzons 13, Mozgovs 10, Monja 10.

Latvijas izlases uzbrukums strādāja, kamēr bumba kustējās, bet tiklīdz tā iestrēga pie kāda spēlētāja, tā uzbrukumi beidzās ar sarežģītu metienu. Pirmajai ceturtdaļai aizsardzībā vēl spēka pietika, taču otrajā ceturtdaļā augumā garākie un masīvākie krievi divcīņās ņēma virsroku. Diezgan labi izdevās tikt galā ar pretinieku zonas presingu, taču aizsardzībā pret atlētiskajiem krieviem tika sapelnīts daudz piezīmju un ielaisti 2+1 grozi.

Neskatoties uz auguma centimetru trūkumu, Latvijas izlase pirmajā puslaikā uzvarēja cīņu zem groziem (16 pret 15), arī kļūdas bija tikai par vienu vairāk nekā pretiniekiem (8 pret 7), bet piezīmes latvieši nopelnīja par septiņām vairāk (16 pret 9), līdz ar to krievi izmeta 22 sodiņus (16/22), bet mūsējie - tikai četrus (2/4). Ar cīņassparu un sportisko niknumu gan viss bija kārtībā un pēc Mozgova «prāta aptumsuma» piezīmes pret Dairi Bertānu, «sadot pa muti» gribēja gan pats cietušais, gan Jeromanovs.

Trešajā ceturtdaļā Latvijas izlases zonas aizsardzība vairākos uzbrukumos piespieda krievus pazaudēt bumbu, bet mājinieki uzbrukumā kļuva agresīvāki un uz soda metienu līnijas stājās deviņas reizes (precīzi gan bija tikai pieci). Tomēr pēdējās ceturtdaļas sākumā agresivitāte noplaka, uzbrukumi beidzās ar sarežģītiem metieniem, bet krievi atbildēja ar viegliem punktiem, atgūstot drošu pārsvaru (73:56), tādejādi par uzvaru mačā pacīnīties neizdevās.

Sestdien, plkst. 19.00 Latvijas un Krievijas izlašu basketbolisti Jelgavā aizvadīs vēl vienu savstarpējo pārbaudes maču.