Latvijas basketbolistiem pirmā uzvara pārbaudes spēlēs Pozitīvi

Pārbaudes spēlē, gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram, Latvijas izlases basketbolisti šovakar Ventspilī ar 84:73 pārspēja Gruzijas valstsvienību, izcīnot pirmo uzvaru septiņās pārbaudes spēlēs.

Rihards Kuksiks

Latvija un Gruzija 84:73 (16:24, 42:39, 68:56).
Strēlnieks 13, Kuksiks 12, Jurevičus 10, Meiers 10, Jeromanovs 10, Bērziņš 9 (6 atl.b.), Bertāns 8, Šeļakovs 6 (6 atl.b.), Mejeris 6; Pačulija 18 (6 atl.b.), Sanikidze 9, Heinss 8, Šengelija 8, Cikitišvili 8.

Jāpiebilst, ka Latvijas valstsvienībai šajā mačā nepalīdzēja komandas kapteinis Jānis Blūms.

Spēli veiksmīgāk iesāka gruzīni, kuri jau pirmās ceturtdaļas vidū ieguva deviņu punktu pārsvaru (15:6), bet otrās ceturtdaļas sākumā Latvijas izlasei bija -10 (16:26). Tomēr tam sekoja Latvijas basketbolistu izrāviens 11:0, kas ļāva pārņemt vadību, bet lielajā pārtraukumā latvieši devās ar trīs punktu pārsvaru (42:39).

Trešajā ceturtdaļā Latvijas komanda pamazām palielināja pārsvaru un pirms pēdējām desmit minūtēm mājiniekiem bija jau +12 (68:56). Pēdējā ceturtdaļā Gruzijas izlase vienubrīd pietuvojās līdz 66:73, tomēr turpinājumā latvieši panākumu nosargāja.

Atgādinām, ka pirmdien «Arēnā Rīga» Latvijas izlase ar 79:83 zaudēja Gruzijas basketbolistiem.

Pēdējo pārbaudes spēli pirms Eiropas čempionāta Latvijas izlase aizvadīs sestdien, kad Jelgavā tiksies ar Lielbritānijas basketbolistiem.