Latvijas basketbolistu pārstāvētie klubi ar uzvarām sāk Spānijas čempionātu

Spānijas vīriešu basketbola čempionāta (ACB) jauno sezonu svētdien ar uzvarām sāka Latvijas sportistu Kaspara Bērziņa, Jāņa Blūma un Kristapa Valtera pārstāvētie klubi.

Visrezultatīvāk nospēlēja Bērziņš, kurš guva deviņus punktus, palīdzot «Fuenlabrada» vienība ar rezultātu 74:71 izbraukumā pārspēt «Unicaja» vienību.

Bērziņš laukumā pavadīja 11 minūtes un 33 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no trijiem izpildītajiem divpunktu metieniem, divus no trijiem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem. Vēl Bērziņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un nopelnīja četras personīgās piezīmes.

Deviņus punktus guva arī Valters, palīdzot «DKV Joventut» vienībai ar 69:67 izbraukumā pārspēt «Gran Canaria» vienību.

Latviešu saspēles vadītājs spēlēto 20 minūšu un 50 sekunžu laikā realizēja trīs no septiņiem tālmetieniem, bet grozam garām raidīja vienīgo divpunktu metienu. Vēl Valtera kontā septiņas rezultatīvas piespēles un sešas izprovocētas piezīmes.

Savukārt Blūms guva astoņus punktus, bet viņa pārstāvētā Bilbao «Bizkaia» vienība ar rezultātu 74:63 savā laukumā pārspēja «Granada» vienību.

Latvietis spēlēja 20 minūtes un 33 sekundes, kuru laikā precīzi bija divi no septiņiem tālmetieniem un abi izpildītie divpunktu metieni, bet abi divpunktu metieni lidoja grozam garām. Vēl latvieša rēķinā divas rezultatīvas piespēles un četras personīgās piezīmes.

Jau ziņots, ka Spānijas kluba Seviljas «Cajasol» sistēmā savu karjeru turpinās arī latvietis Rolands Freimanis, tomēr viņš pirmās kārtas mačam, kurā «Cajasol» ar 56:76 kapitulēja Madrides «Real», nebija pieteikts.