Latvijas biatlonistes stafetē paliek 20.vietā, uzvar krievietes

Pasaules čempionātā biatlonā 4x6 kilometru stafetes sacensībās sievietēm sestdien uzvaru izcīnīja Krievijas sportistes.

Krievijas izlases dalībniece stafetē Svetlana Sļepcova.

Vēl pirms pēdējās šautuves četras komandas atradās viena otrai blakus, tomēr izšķirošajā ugunslīnijā krieviete Olga Zaiceva šāva nekļūdīgi, bet pārējās pieļāva daudz kļūdu un finišā viņa Vācijas komandu, kas uzvaras bija svinējusi pēdējos divos pasaules čempionātos, apsteidza par minūti un 15,1 sekundi.

Astoņās šaušanās krievietes izmantoja deviņas rezerves patronas, bet vācietes izmantoja 14 rezerves patronas un arī slēpoja trīs soda apļus.

Trešajā vietā finišēja Baltkrievija, uzvarētājām zaudējot minūti un 28,5 sekundes, bet vēl pēc 0,2 sekundēm finišēja Francijas komanda.

Šajās sacensībās Krieviju pārstāvēja Svetlana Sļepcova, Anna Buligina, Olga Medvedceva un Olga Zaiceva. Jau ziņots, ka tikai pirms nedēļas divas Krievijas biatlonistes tika diskvalificētas par dopinga lietošanu - Pasaules kausa izcīņas līdzšinējā kopvērtējuma līdere Jekaterina Jurjeva un Aļbina Ahatova, kuras līdz ar to savai valstij nevarēja palīdzēt.

Latvijas komandu stafetē pārstāvēja Līga Glāzere, Gerda Krūmiņa, Žanna Juškāne un Madara Līduma un tā neveiksmīgi startēja jau no paša distances sākuma. Glāzere savās šaušanās kopā veica sešus soda apļus un nokrita uz pēdējo pozīciju, no kuras komanda pacēlās tikai pēc pēdējās, astotās šaušanas, kad startēja izlases līdere Līduma.

Finišā 22 dalībnieču konkurencē Latvija ieņēma 20.vietu, uzvarētājām zaudējot 15 minūtes un 23,1 sekundi. Astoņās šaušanās latvietes izmantoja 21 rezerves patronu un slēpoja 13 soda apļus. Šie abi rādītāji bija pārliecinoši sliktākie sacensībās.

Pasaules čempionāts noslēgsies svētdien, kad notiks 12,5 kilometru distance ar kopējo startu sievietēm un 4x7,5 kilometru stafete vīriešiem.