Latvijas dāmas zaudē Lielbritānijai

67 komentāri

Latvijas sieviešu basketbola izlase šodien aizvadīja Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupas otro spēli, tiekoties ar Lielbritānijas izlasi.

Uzvaru ar rezultātu  69:56 izcīnīja Lielbritānijas basketbolistes, izcīnot otro uzvaru turnīrā, savukārt latvietēm šis bija otrais zaudējums.

Spēli Latvija sāka sekojošā sākumsastāvā: Babkina, Kārkliņa, Šteinberga, Jākobsone un Jansone.

Latvija sāka ar zaudētu grozu, bet pēc mirkļa Šteinberga jau panāca 2:2. Babkina deva vadību mačā ar 6:4, bet ceturtdaļas vidū Latvijai +1 (8:7). Turpinājumā pārsvaru ieguva Lielbritānijas izlase, panākot 13:10, bet līdz ar sirēnu grozā tika raidīts tālmetiens - 16:10.

Otrās ceturtdaļas sākumā latvietes pietuvojās un pretiniecēm vairs tikai +1, taču pēc neilga brīža Lielbritānija panāca lielāko pārsvaru puslaikā. Vispirms 24:17, bet tad 28:19. Puslaika izskaņā abas komandas apmainījās ar gūtiem groziem, bet punktu pirmajām divdesmit minūtēm ar tālmetienu pielika Krastiņa (32:24 Lielbritānijai).

Trešās ceturtdaļas sākumā latvietes samazināja starpību (30:32), bet pēc mirkļa jau pēc Jansones trejača panāca vadību Latvijai ar 36:32. Pretinieces panāca neizšķirtu, bet Krastiņa atjaunoja +1. Tomēr ceturtdaļas otro pusi meistarīgāk nospēlēja lielbritānietes, pirms pēdējām desmit minūtēm panākot sev +5 (48:43).

Noslēdzošajās desmit minūtēs Lielbritānija ilgu laiku atradās vadībā ar pieciem līdz septiņiem punktiem, bet ceturtdaļas vidū Lielbritānija panāca +11 (59:48). Turpinājumā lielbritānietes saglabāja savu pārsvaru, bet visā spēlē bija pārākas ar 69:56.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar 12 punktiem bija Ieva Krastiņa, bet pa 11 punktiem guva Anete Šteinberga un Liene Jansone. Uzvarētājām pa 14 punktiem guva Johanna Līdhema un Kimberlija Batlere.

Lai Latvijas basketbolistes turpinātu cīņu otrajā kārtā, rīt apakšgrupas pēdējā cīņā jāuzvar Serbija.