Latvijas ekipāžām Krievijas GP izcīņa neveiksmīga

Pasaules motokrosa čempionāta blakusvāģu klasē desmitā posma - Krievijas «Grand Prix» izcīņas - sacensībās šodien dubultuzvaru izcīnīja pēdējo sešu gadu pasaules čempions, holandietis Daniels Vilemsens ar kantētāju Svenu Verbrugi, bet Latvijas ekipāžas startēja neveiksmīgi.

Jānis Daiders & Lauris Daiders

LETA jau vēstīja, ka Vilemsens, kuram šīs bija otrās sacensības kopš jūlija sākumā gūtās traumas, pārliecinoši uzvarēja arī kvalifikācijas sacensībās.

Abos braucienos otrajā vietā finišēja kopvērtējuma līderi beļģi Jans Hendrikss un Tims Smoininkss, bet trešajā vietā abos braucienos finišēja Beļģijas pilots Joriss Hendrikss, kura kantētājs ir latvietis Kaspars Liepiņš.

Latvijas ekipāža Jānis un Lauris Daideri pirmajā braucienā ieņēma piekto vietu, bet otrajā finišēja 11. VIETā, posma kopvērtējumā ieņemot devīto vietu, bet Māris Rupeiks un Haralds Kurpnieks pirmajā braucienā avarēja un otrajā Kurpnieka traumas dēļ vairs nestartēja. Līdz ar to Rupeiks/Kurpnieks zaudēja visas cerības cīnīties par pasaules čempionu titulu.

Sacensībās startēja vēl divi latviešu kantētāji - cits Beļģijas motosportists Nikijs Pulinkss, kura kantētājs ir divkārtējais pasaules čempions motokrosā blakusvāģu klasē Kaspars Stupelis, pirmajā braucienā finišēja 12. vietā, bet otrajā finišēja devītajā vietā, summā ieņemot 11. vietu, savukārt igaunis Margo Sons ar kantētāju Elviju Mucenieku, kurš brauc zem Igaunijas karoga, braucienos finišēja attiecīgi 16. un 14. vietā, kas posma summā deva 15. vietu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc aizvadītiem desmit posmiem līderpozīciju ar 361 punktu saglabāja Hendrikss/Smoininkss, bet viņiem ar 354 punktiem seko Hendrikss un Liepiņš. Ceturtajā vietā ar 299 punktiem ir brāļi Daideri, kuriem ar 294 punktiem seko Vilemsens/Verbruge, bet Rupeiks/Kurpnieks ar 245 punktiem atkrita uz septīto vietu.

Pulinkss/Stupelis ar 169 punktiem atrodas 12. vietā, Sons/Mucenieks ar 35 punktiem atrodas 25. vietā, bet vienā posmā startējušie Arnolds Sīlis un Gints Sīlis ar deviņiem punktiem ieņem 41. vietu.