Latvijas florbolistes PČ sāk ar zaudējumu apakšgrupas favorītei Šveicei

17 komentāri

Latvijas sieviešu florbola izlase Čehijā notiekošā pasaules čempionāta pirmajā mačā sestdien ar 1:6 (0:1, 0:2, 1:3) zaudēja Šveices valstsvienībai, kas uzskatāma par šīs apakšgrupas favorīti.

Pirmās trešdaļas vidū šveicietes rezultātu atklāja ar gūtiem vārtiem mazākumā, bet otrajā trešdaļā ar vārtiem tās sākumā un beigās panāca jau 3:0 savā labā. Trešo trešdaļu Šveices izlase uzsāka ar gūtiem vārtiem jau 33. sekundē, bet četras minūtes vēlāk ar soda metienu panāca 5:0 savā labā.

Latvijas izlase vienus vārtus atguva trešā perioda 9. minūtē, kad pēc Edītes Bankavas piespēles precīza bija Santa Torstere. Pēdējās minūtēs latvietes ļoti aktīvi centās atgūt vēl vismaz vienus vārtus, taču tas viņām nebija pa spēkam. Tā vietā cīņas noslēdzošajā minūtē šveicietēm izdevās gūt savus sestos vārtus.

Latvijas izlases vārtus šajā mačā sargāja Lauma Višņevska.

B apakšgrupas otrajā pirmās kārtas spēlē Čehija ar 6:1 (1:0, 3:1, 2:0) uzvarēja Norvēģiju.

Turpinājumā svētdien Latvijas izlase tiksies ar Norvēģiju, bet pirmdienas vakarā centīsies pārvarēt Čehijas pretestību.

Pasaules rangā Latvijas izlase pašlaik ieņem sesto vietu, Šveice atrodas trešajā pozīcijā, Čehija ir ceturtā, bet Norvēģija seko piektajā pozīcijā.

Šajā čempionātā ir jauna izspēles kārtība, kas tika ņemta vērā jau izlozes laikā. A un B apakšgrupās ielozētas tās astoņas valstsvienības, kas pasaules rangā ieņem astoņas augstākās vietas, bet C un D apakšgrupās - pēc ranga nākamās astoņas izlases.

Pēc apakšgrupu turnīra A un B apakšgrupu divas labākās izlases uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet A un B apakšgrupu trešo un ceturto vietu ieguvējas spēlēs ar C un D apakšgrupu divām labākajām komandām par atlikušajām četrām vietām ceturtdaļfinālā.

Pirms turnīra Latvija aizvadīja četras treniņnometnes un astoņas pārbaudes spēles, kurās visās izcīnīja uzvaras.

Pasaules čempionāts Čehijas pilsētās Brno un Ostravā risināsies līdz 15. decembrim. Visas 16 pasaules spēcīgākās izlases savas apakšgrupu spēles aizvadīs Brno.