Latvijas futbolisti pārliecinoši zaudē Horvātijai

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē piektdienas vakarā «Skonto» stadionā Latvijas izlases futbolisti ar 0:3 zaudēja Horvātijas valstsvienībai.

Aleksandrs Cauņa & Ivan Strinic

Liels pārsvars bumbas kontrolē horvātiem piederēja visu pirmo puslaiku, taču lielākajā tā daļā viesi tika pie sitieniem tikai no tālienes, bet šie raidījumi bija vai nu neprecīzi vai arī bumbu pārliecinoši tvēra Andris Vaņins. Tikmēr Latvijas izlase centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, bet vienīgos vērā ņemamos sitienus pa horvātu vārtiem izdarīja Aleksandrs Cauņa.

Puslaika pēdējās piecās minūtēs Horvātijas futbolisti sarīkoja īstu ofensīvu. 40. minūtē lielisks sitiens no tālienes padevās Niko Krančaram, taču ne mazāk lieliski nospēlēja Vaņins. 43. minūtē no asa leņķa negaidīti labs sitiens padevās Ivicam Oličam, Vaņins bumbu atvairīja, taču pirmais pie tās bija Mladens Petričs, kurš ar galvu raidīja bumbu vārtos - 0:1. Vēl pēc brīža Petričam bija vēl viena laba iespēja gūt vārtus, taču viņš no labas pozīcijas uzsita virsū Latvijas izlases vārtsargam.

Otrais puslaiks Latvijas komandai iesākās neveiksmīgi, jo jau 6. minūtē pēc Petriča centrējuma bumbu ar galvu vārtos raidīja Oličs - 0:2. Pēc zaudētajiem vārtiem Latvijas izlase uzreiz noorganizēja pirmo reālo vārtu gūšanas momentu, taču pēc Māra Verpakovska piespēles Cauņam bumbu no kājas «nocēla» horvātu aizsargs.

Tomēr otrā puslaika turpinājumā laukumā atkal spēlēja praktiski viena komanda - Horvātijas izlase. Divas iespējas gūt vārtus bija uz maiņu uznākušajam Nikicam Jelavičam, bet 83. minūtē ar spēcīgu un netveramu sitienu trešos vārtus guva Dario Srna - 0:3.

Atgādinām, ka viena šīs apakšgrupas spēle notika jau ceturtdien, kad Izraēla ar 3:1 pārspēja Maltu.

Nākamo kvalifikācijas turnīra spēli Latvijas futbolisti aizvadīs otrdien, 7. septembrī, kad viesos tiksies ar Maltas valstsvienību.