Latvijas futbolisti pirmoreiz vēsturē iekļūst FIFA ranga piecdesmitniekā

Apollo
0 komentāru

Latvijas valstsvienība šodien publicētajā jaunākajā pasaules futbola jumta organizācijas FIFA rangā sasniegusi savu visu laiku augstāko pozīciju — 47. vietu.

Vladimirs Koļesņičenko, Māris Verpakovskis & Oskars Kļava

Pēc PK izcīņas kvalifikācijas cikla Latvijas valstsvienības futbolisti FIFA rangā pakāpušies uz 47. vietu.

Foto: «Reuters»/«Scanpix»

Iepriekšējais augstākais sasniegums bija 51. vieta, kas tika iegūta pēc kvalificēšanās 2004. gada Eiropas čempionāta finālturnīram 2003. gada novembrī. Salīdzinājumā ar oktobra rangu Latvija pacēlusies par 11 pozīcijām augšup.

Pirmo reizi Latvija progresējusi divus ciklus pēc kārtas Pasaules kausam (PK) vai Eiropas čempionātam (EČ). Pagājušā gada septembrī, sākot 2010. gada PK kvalifikācijas turnīru, Aleksandra Starkova vadītā komanda rangā bija 63. vietā. Šajā laikā tā veikusi lēcienu par 16 vietām pasaules rangā.

Arī 2008. gada EČ kvalifikācijas turnīra laikā Latvijas izlase uzlaboja savas pozīcijas par sešām vietām no 94. uz 88. vietu.

Interesantākais ir tas, ka līdz šim, kopš FIFA katru mēnesi publicē valstsvienību rangu, četru EČ kvalifikācijas ciklu laikā Latvija savas pozīcijas vienmēr uzlaboja, turpretī trīs iepriekšējo PK kvalifikācijas ciklu laikā — zaudēja.

Lielākais kāpums gan piedzīvots no 2002. gada septembra līdz 2003. gada novembrim — par 46 vietām. Taču kopš abiem sasniegumiem bijusi arī absolūti zemākā vieta pasaules rangā — 111. vieta 2007. gada jūlijā.

Pirmais četrinieks palicis bez izmaiņām. Tajā ir Brazīlija, Spānija, Nīderlande un Itālija, kas iepriekš dalīja 4. vietu ar Vāciju, kura tagad ieņem 5. vietu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

17.11.2017
Ienākt apollo.lv