Latvijas futbolistiem neizšķirts pret Lietuvu

Latvijas valstsvienība šovakar Kauņā cīnījās neizšķirti 0:0 ar mājiniekiem lietuviešiem pirmajā spēlē Baltijas kausa izcīņā.

Vitālijs Astafjevs

Pirmajā puslaikā pārsvars bija Lietuvas izlasei, taču pēc pārtraukuma spēku samērs laukumā uz brīdi izlīdzinājās. Tomēr spēles beigas lielākoties atkal pagāja pie Latvijas futbolistu vārtiem, kas gan palika neskarti.

Aleksandra Starkova trenētajai Latvijas izlasei jāaizstāv Baltijas kauss, kas tika atgūts no Lietuvas iepriekšējā turnīrā 2008. gadā Latvijā. Sestdien Kauņā Latvijai jāspēlē pret Igauniju, kas savu otro spēli pret Lietuvu aizvadīs svētdien.

No ierastā pamatsastāva Latvijas izlasē šoreiz nav vairāku futbolistu - Māra Verpakovska, Andreja Rubina, Ģirta Karlsona, Kaspara Gorkša un Andra Vaņina.

Baltijas kausa izcīņa, kas pirmo reizi notika 1928. gadā, risinās 22. reizi. Latvijas komanda šajos turnīros uzvarējusi desmit, Lietuva - astoņas, bet Igaunija - trīs reizes. Pirms Otrā pasaules kara Baltijas kauss bija lielākais ikgadējais sporta pasākums trīs Baltijas valstīs. To atjaunoja 1992. gadā, bet pēc 1998. gada turnīrs vairs nerisinās katru gadu.

Paralēli Mariampolē Baltijas kausa turnīru aizvada arī trīs valstu U-21 izlases. Latvijas futbolisti pirmajā spēlē ar 1:2 zaudēja Lietuvas vienaudžiem.