Latvijas handbolisti izcīna otro vietu Rīgas domes kausā

Latvijas handbola izlase šodien ar 34:32 (15:24) pārspēja Baltkrievijas klubu Minskas «Dinamo» un izcīnīja otro vietu Rīgas domes kausa izcīņā.

Māris Veršakovs

Vēl pēc pirmā puslaika Latvijas handbolisti bija iedzinēju lomā ar deviņu vārtu deficītu, tomēr cīņas 47. minūtē pēc Māra Veršakova gūtajiem vārtiem atjaunoja spēlē līdzsvaru (28:28), bet vēl pēc neilga laika Artis Kurmēns jau izvirzīja vadībā latviešus.

Spraigajā mača izskaņā veiksmīgāki izrādījās Latvijas handbolisti, gūstot uzvaru, kas nodrošināja viņiem otro vietu turnīrā. Desmit vārtus uzvarētājiem guva Veršakovs, bet sešus - Jānis Pavlovičs. «Dinamo» rindās ar deviņiem rezultatīviem raidījumiem izcēlās Bariss Puhovskis.

Par Rīgas domes kausa izcīņas čempioni kļuva Ukrainas izlase, kas šodien ar 25:24 (13:16) pārspēja Beļģijas komandu. Ukrainai un Latvijai sacensību noslēgumā bija vienāds punktu skaits (četri), taču uzvarētās savstarpējās spēles dēļ priekšrocība tika atdota ukraiņiem. Trešajā vietā ar trim punktiem ierindojās «Dinamo», bet ceturtajā - Beļģija, kuras kontā viens punkts.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā Latvija ar 34:29 (15:15) pieveica Beļģijas izlasi, bet otrajā mačā ar 21:31 (9:14) piekāpās Ukrainas valstsvienībai, kas nākamā gada janvārī spēlēs Eiropas čempionāta finālturnīrā. Minskas «Dinamo» pirmajā kārtā ar 31:24 (15:15) pieveica Ukrainu, bet otrajā spēlē cīnījās neizšķirti 32:32 (14:20) ar Beļģijas valstsvienību.

Kā vēstīts, Latvijas izlase šonedēļ uzsāka gatavošanos 2011. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīram, kas janvārī risināsies Luksemburgā.