Latvijas handbolisti pārbaudes spēlē zaudē Somijai

Latvijas izlases handbolisti pārbaudes spēlē Igaunijas pilsētā Pillē šodien ar 27:32 (17:16) zaudēja Somijas valstsvienībai.

Māris Veršakovs

Latvijas izlases labā Māris Veršakovs guva septiņus vārtus, bet sešus precīzus metienus izdarīja Aivis Jurdžs. Pēc ilgāka laika Latvijas izlases kreklu pielaikoja arī Vācijas pirmās bundeslīgas spēlētājs Evars Klešniks, kurš aizvadītajā mačā guva četrus vārtus.

«Pirmo puslaiku iesākām ļoti labi. Tikai pašā puslaika izskaņā somi rezultāta starpību samazināja līdz vieniem vārtiem,» Latvijas Handbola federācijas (LHF) mājaslapā citēts Latvijas izlases galvenā trenera Andra Gulbja palīgs Valdis Labanovskis.

«Noteikti vēl varam krietni uzlabot savu sniegumu. Somi noteikti nav komanda, kurai mums būtu jāzaudē. Otrajā puslaikā piekliboja aizsardzība, pieļāvām vairāk kļūdas, bet uzbrukumā izmetām sasteigtus metienus,» piebilda Labanovskis.

«Klešniks nospēlēja normāli, taču noteikti var spēlēt vēl labāk, jo garo pārbraukumu dēļ otro dienu nebija kārtīgi izgulējies,» par Klešnika parādīto sniegumu izteicās Labanovskis.

Pirmdien Latvijas izlase turpat spēkosies ar Igauniju. Šis latviešiem būs pēdējais mačs pirms 2011. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra.

Kā ziņots, visu nedēļu, trenējoties NBS sporta zālē, treneru Andra Gulbja, Labanovska un Edgara Švanka vadībā Latvijas izlase turpināja gatavoties kvalifikācijas mačiem. Jaunais gads sākās ar vairākām neveiksmēm. Savā pirmajā treniņā jaunajā gadā smagi potīti izmežģīja Kaspars Lisovskis, bet smagi saslimis ir Elvijs Borodovskis, kurš turpina ārstēties Jēkabpils slimnīcā. Abi šie handbolisti, kā arī Armands Uščins, Ivars Serafimovičs, Aleksandrs Babra un Jānis Glušaks dažādu iemeslu dēļ kvalifikācijas turnīrā Luksemburgā palīdzēt nevarēs.

Pēc aizvadītajiem treniņiem treneris atzina, ka komandas saskaņa ir daudz labāka nekā pirms iepriekšējā kvalifikācijas turnīra, taču darāmā līdz vēl ir daudz.

Gaidāmajā 2011. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā, kas notiks no 15. līdz 17. janvārim, Latvijas pretiniece bez laukuma saimnieces Luksemburgas būs arī Portugāles valstsvienība.