Latvijas hokejisti pārliecinoši apspēlē sagurušos francūžus

Pirmajā pārbaudes spēlē šovakar «Arēnā Rīga» Latvijas valstsvienības hokejisti ar 4:1 pieveica Francijas izlasi, kas Rīgā ieradās tikai dažas stundas pirms spēles sākuma.

Laurent Meunier & Mārtiņš Cipulis

Latvijas izlases labā pirmajā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta divus vārtus guva Mārtiņš Cipulis.

Latvijas izlases galvenā trenera Oļega Znaroka pēcspēles komentārs.

Fotogalerija un Video

Pirmajā trešdaļā Latvijas hokejisti uzbruka vairāk, taču bīstamāki bija francūžu pretuzbrukumi, pēc kuriem vismaz pāris reizes glāba Edgars Masaļskis. Tomēr perioda 14. minūtē arī Masaļskis nebija glābējs, kad pēc cīņas vārtu priekšā mača rezultātu atklāja Francijas izlases aizsargs Gerijs Leveks (0:1). Trešdaļas 18. minūtē tika piešķirts pirmais noraidījums šajā mačā un Latvijas komanda ieguva tiesības spēlēt vairākumā, taču tas netika izmantots.

Otro trešdaļu Latvijas izlase iesāka ļoti aktīvi, bet francūži izskatījās noguruši. Perioda 6. minūtē mūsu hokejistiem beidzot izdevās panākt izlīdzinājumu, kad pēc Aleksandra Ņiživija piespēles vārtus guva Mārtiņš Cipulis (1:1). 13. minūtē pēc Herberta Vasiļjeva piespēles aptuveni no tās pašas vietas Cipulis otro reizi mačā pārspēja Ediju Ferī (2:1). Bet trešdaļas pirmspēdējā minūtē Mārtiņš Karsums realizēja skaitlisko vairākumu, teicamu četru spēlētāju saspēli pabeidzot ar metienu pustukšos francūžu vārtos (3:1).

Trešajā periodā Latvijas izlases pārsvars bija vēl lielāks un mūsu hokejisti trīsreiz spēlēja vairākumā, taču vārtus gūt tā arī neizdevās. Latvijas hokejisti turpināja uzbrukt arī otrajā perioda pusē un centās izspēlēt skaistas kombinācijas vai nospēlēt individuāli meistarīgi. Tomēr ceturtos vārtus izdevās gūt tikai mača pirmspēdējā minūtē, kad vairākumu realizēja Vasiļjevs (4:1).

Par labāko spēlētāju Latvijas valstsvienības rindās tika atzīts divu vārtu autors Cipulis.

Ceturtdien, pulksten 19.30 «Arēnā Rīga» Latvijas un Francijas hokejisti aizvadīs otro pārbaudes spēli.