Latvijas hokejisti pasaules čempionāta otrajā spēlē zaudē ASV Video

348 komentāri

Pasaules čempionāta otrajā spēlē Latvijas valstsvienības hokejisti šovakar Helsinkos ar 1:4 zaudēja ASV izlasei, piedzīvojot otro zaudējumu turnīrā.

Roberts Jekimovs & Bens Bišops

Latvija pret ASV 1:4 (0:0, 1:2, 0:2).
Kulda (Sprukts, Dārziņš, 22); Stepltons (B. Batlers, 23), Moss (Ščastnijs, Trauba, 25, vair.), B. Batlers (Stepltons, Džonsons, 51, vair.), Hanviks (Ščastnijs, K. Smits, 53).
Vārtsargi: Masaļskis (26/22) - Bišops (20/19).
Soda minūtes: 14-12.

Spēli ievērojami aktīvāk iesāka amerikāņi, kuriem izdevās nopelnīt tiesības uz vairākumu, taču Latvijas hokejisti divas minūtes četratā izturēja. Pirmās trešdaļas vidū skaitlisko pārsvaru ieguva Latvijas komanda, kas ļāva uz brīdi pārņemt iniciatīvu, tomēr pārspēt vārtsargu Bišopu neizdevās. Perioda beigu daļā amerikāņi trāpīja pa vārtu stabiņu, bet jau pēc brīža viens pret vienu ar vārtsargu izskrēja Dārziņš, taču gūt vārtus neizdevās. Trešdaļas pirmspēdējā minūtē Spruktam vispirms bija laba iespēja atklāt spēles rezultātu, bet neilgi pēc tam viņš nopelnīja vairākumu.

Vairākumu realizēt neizdevās arī šoreiz, bet pēc pāris sekundēm lielisku Sprukta piespēli ar precīzu metienu pabeidza Artūrs Kulda - 1:0. Aizritēja tieši minūte un rezultatīvi noslēdzās arī ASV valstsvienības uzbrukums, kad savus otros vārtus turnīrā guva Tims Stepltons - 1:1. Drīz pēc tam Latvijas komanda palika mazākumā un skaitlisko pārsvaru no vārtu priekšas izdevās realizēt Deividam Mosam - 1:2. Turpinājumā vairākumu ieguva arī Latvijas izlase, taču pēc nepilna minūtes pretiniekiem noraidījumu nopelnījušais Sprukts pats saņēma divu minūšu sodu.

Perioda vidū pēc pretinieku metiena ripa trāpīja pa galvu Pujacam, kurš bija spiests doties uz ģērbtuvēm. Arī trešdaļas otrajā pusē abas komandas daudz spēlēja nepilnos sastāvos - vairākumu nespēja izmantot Latvijas komanda, tad noraidījumu nopelnīja Jekimovs, bet jau pēc 13 sekundēm 2+2 minūšu sodu saņēma Moss, kurš ar nūju trāpīja pa kaklu Pavlovam, taču rezultāts nemainījās.

Trešā perioda ievadā aci pret aci ar Bišopu izskrēja Cipulis, taču šajā duelī pārāks izrādījās vārtsargs. Trešdaļas vidū noraidījumu nopelnīja Širokovs un Bobijs Batlers guva līdzīgus vārtus pirmajiem diviem, kad pēc no vārtu priekšas iebakstīja ripu vārtos - 1:3. Bet pēc nepilnas pusotras minūtes Mets Hanviks ar metienu no zilās līnijas ceturto reizi mačā pārspēja Masaļski, kurš, spēlētāju piesegts, neredzēja metiena izdarīšanas brīdi - 1:4. Spēles izskaņā Latvijas komanda vēl divas minūtes un sešas sekundes nospēlēja mazākumā, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Citās Helsinku apakšgrupas spēlēs šodien Francija ar 3:1 pārspēja Austriju, bet Krievija ar 4:1 uzvarēja Vāciju.

Atgādinām, ka sestdien pasaules čempionāta pirmajā spēlē Latvijas hokejisti ar 0:6 kapitulēja Krievijas izlasei.

Nākamo spēli Latvijas valstsvienība aizvadīs otrdien, kad plkst. 16.15 tiksies ar Austrijas hokejistiem