Latvijas hokejisti zaudē Čehijai, čempionāts mūsējiem beidzies

Pasaules čempionāta otrā apakšgrupu posma pēdējā spēlē Latvijas izlases hokejisti šovakar ar 1:3 zaudēja Čehijas valstsvienībai.

Edgars Masalskis & Tomas Rolinek

Latvijas izlases hokejisti piedzīvoja zaudējumu pret Čehijas valstsvienību, tādejādi neiekļūstot pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā.

Spēli čehu hokejisti iesāka ļoti aktīvi un radīja vairākus bīstamus momentus, turklāt spēlēja arī vairākumā, taču pārspēt Edgaru Masaļski neprata. Turpinājumā cīņa nedaudz izlīdzinājās un labas izdevības gūt vārtus bija arī Latvijas hokejistiem. Tomēr perioda otrajā pusē Čehijas komanda atkal iespieda mūsējos savā aizsardzības zonā un 33 sekundes spēlēja pat piecatā pret trim, taču rezultāts nemainījās. Jāpiebilst, ka arī metienu attiecība (16-2 par labu čehiem) pirmajā trešdaļā lielā mērā raksturoja ainu laukumā.

Diemžēl jau otrās trešdaļas 3. minūtē, Latvijas izlasei spēlējot vairākumā, ieejot pretinieku zonā kļūdījās Aleksandrs Ņiživijs, čehi noorganizēja ātru pretuzbrukumu un Tomašs Rolineks guva vārtus (0:1). Neilgi pēc tam Latvijas izlasei bija iespējas spēlēt lielajā vairākumā, taču netika izdarīts neviens metiens pa čehu vārtiem, turklāt brīdī, kad laukumā atgriezās ceturtais čehu hokejists, atkal gandrīz tika zaudēti vārti mazākumā, jo ripu pazaudēja Arvīds Reķis. Turpinājumā Latvijas komanda vēl divas reizes spēlēja vairākumā, taču otrais vairākums sākās ar kārtējo kļūdu uz pretinieku zonas zilās līnijas, Čehijas izlase atbildēja ar pretuzbrukumu un pēc Rolineka metiena trešdaļas 18. minūtē rezultāts kļuva 0:2.

Pēdējās trešdaļas sākums pagāja diezgan vienmuļi, bet perioda vidū Latvijas izlase izveidoja vairākus labus momentus. Vispirms Lauris Dārziņš gandrīz guva vārtus, taču ripa nokrita pie vārtu līnijas, bet nedaudz vēlāk pa vārtu stabiņu trāpīja Jānis Sprukts. Trešā perioda 13. minūtē Latvijas komandai tomēr izdevās samazināt rezultāta starpību, kad ar precīzu metienu Tomašu Vokounu pārspēja Sergejs Pečura (1:2). Taču jau pēc 46 sekundēm Romāns Červenka atjaunoja čehiem divu vārtu pārsvaru. (1:3). Atlikušajā laikā brīnumi vairs nenotika un Latvijas izlase piedzīvoja zaudējumu, tādejādi neiekļūstot ceturtdaļfinālā.

Par labākajiem spēlētājiem šajā mačā tika atzīti Kristaps Sotnieks un Tomašs Rolineks.

Bet par labākajiem Latvijas izlases hokejistiem šajā turnīrā tika atzīti Edgars Masaļskis, Arvīds Reķis un Herberts Vasiļjevs.

Latvijas izlasei, lai iekļūtu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā, šovakar bija obligāti jāizcīna uzvara pamatlaikā.

Otrā apakšgrupu posma pirmajā spēlē Latvijas komanda ar 2:4 zaudēja Zviedrijai, bet svētdien ar 5:0 uzvarēja Norvēģiju.