Latvijas iedzīvotāju datorprasmes teju ES vidējā līmenī

Apollo
30 komentāri

Latvijā 64% iedzīvotāju ir kaut kādas datorprasmes, kas ir nedaudz zem Eiropas Savienības (ES) valstu vidējā līmeņa - 67%, teikts Eiropas Komisijas (EK) ziņojumā «Aktivitātes internetā un digitālās prasmes Latvijā», kur tiek izvērtēta dažādu tehnoloģiju un prasmju attīstība Eiropas «digitālās dienas kārtības» ietvaros.

Latvijas iedzīvotāju datorprasmes teju ES vidējā līmenī

Foto: zulfinho, CC BY-SA 2.0

Savukārt 29% Latvijas iedzīvotājiem ir «augstas datorprasmes», un šis rādītājs ir nedaudz augstāks par ES vidējo rādītāju - 26%. Te ir pieaugums par 12 procentpunktiem kopš 2009.gada, teikts ziņojumā.

23% Latvijas iedzīvotāju ir «vidējas» datorprasmes, kas ir divus procentpunktus zemāks rādītājs par ES vidējo - 25%. EK pārskatā arī teikts, ka 12% iedzīvotāju ir zemas datorprasmes, ko var saprast kā elementāras datora lietošanas prasmes. ES vidējais cilvēku īpatsvars ar šādām prasmēm ir 16%.

Nedaudz augstākas «augstas datorprasmes» ir Igaunijas iedzīvotājiem ar 32%, teikts EK pārskatā par Igauniju, bet Lietuvā šis rādītājs ir vienāds ar Latviju - 29%.

Visaugstākais iedzīvotāju īpatsvars ar augstām datorprasmēm ir Dānijā, Somijā un Luksemburgā, kur šis skaitlis ir ap 40%, teikts EK pārskatā.

Jau ziņots, ka Latvija vairākos platjoslas interneta lietošanas rādītājos 2012.gadā krietni pārsniedza ES valstu kopējos vidējos skaitļus, pērn Latvijā 14% no visiem platjoslas pieslēgumiem bija ar lejupielādes ātrumu virs 100 megabiti sekundē (Mbps), salīdzinot ar 2% vidējo skaitli 27 ES valstīs. Šajā rādītājā Latvija ieņēma sesto vietu ES.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv