Latvijas - Īslandes spēlfilmu «Mona» prezentēs Kannu filmu tirgū Video Pozitīvi

Apollo
0 komentāru

Latvijas - Īslandes jauno spēlfilmu «Mona» filmu studijas DEVIŅI un KISI Productions pārstāvji prezentēs prestižajā Kannu filmu tirgū, kas šogad norisināsies no 16.maija līdz 25.maijam. «Marché du Film» ir svarīga Kannu kinofestivāla daļa un viens no lielākajiem filmu tirgiem pasaulē. Tas ik gadu pulcē vairāk nekā 10 000 kino jomas profesionāļus un piedāvā noskatīties vairāk nekā 4 000 filmas. 

Latvijas - Īslandes spēlfilmu «Mona» prezentēs Kannu filmu tirgū

Foto: ekrānuzņēmums

Tikmēr Latvijas skatītāji vizuāli estētisko un juteklisko spēlfilmu «Mona» joprojām var noskatīties kinoteātros «Splendid Palace» un «Cinamon». No 4.maija tiem piepulcējas kinoteātris «K.Suns», kas arī «Monu» iekļāvis savā repertuārā.

Ināras Kolmanes filma «Mona» ir filmu studijas DEVIŅI un Īslandes kinokompānijas «Kisi Production» kopražojums. Režisore piedāvā kaisles, erotikas un fantasmagorisku vīziju caurvītu stāstu, kurā realitāte un pasaka sakausējas vienā veselā. «Mona» vienlaikus gan izklaidē, gan arī ļauj baudīt vizuāli piesātināto estētiku.

«Mona» ir mūsdienīga pasaka pieaugušajiem, kas stāsta par mūžseno sievietes neizprotamību, tradicionālo mīlas trīsstūri un netradicionālu, bet reālu pārtapšanu dzīvniekos. Filmas darbība risinās kādā Latvijas mazpilsētiņā, kur iedzīvotāju galvenais iztikas avots ir lopkautuve. Rīgas biznesmenis Tomass ierodas uz sava tēvoča bērēm, ierauga vietējo meiteni Monu - un vairs nedomā par atgriešanos Rīgā. Rezultātā vairāku mazpilsētas iedzīvotāju līdz šim mierīgā dzīve sagriežas kājām gaisā.

Filmas aktieru ansambli veido starptautiska komanda. Galveno lomu atveidotāji ir latviešu aktrise Kristīne Belicka un pazīstamais lietuviešu kino un teātra aktieris Sauļus Balandis. Filmā spēlē arī latviešu aktieris Lauris Subatnieks un Krievijas teātra un kino aktieris Valērijs Jaremenko. 

Epizodiskās lomās redzami aktieri Pēteris Liepiņš, Juris Gornavs, Ināra Slucka un citi.

Filmas mūzikas autors ir pieredzes bagātais īslandiešu komponists Hilmars Orns Hilmarsons, kura mūzika saņēmusi daudzu starptautisku kinofestivālu balvas.

Vienam no filmas varoņiem, kurš kādā filmas epizodē pārvēršas par mistisku dzīvnieku, plastisko grimu veidojis maskavietis Pjotrs Goršeņins kopā ar savu leģendāro plastiskā grima apvienību «FX Design Group».

Filmas režisore un scenārija līdzautore ir Ināra Kolmane, scenārija autors - rakstnieks Arvis Kolmanis, operators - Uldis Jancis, mākslinieks - Jurģis Krāsons, grima māksliniece - Asja Strēle. Latvijas producenti - Jānis Juhņēvičs un Vita Liberte. Islandes «Kisi Production» pārstāv producenti Ingvars Tordarsons un Julius Kemps.

Savukārt filmas jaunumiem ikviens aicināts sekot sociālajos tīklos «facebook.com/MonaTheFilm» un «draugiem.lv/Mona».

Filma tapusi ar Latvijas Nacionālā Kino centra, starptautiskā kino fonda Media+, Islandes Kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas Kinostudijas, Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā un vairāku pašvaldību un privāto uzņēmumu atbalstu. Filmas «Mona» mūzikas ieraksts un skaņas pēcapstrāde veikta Islandes studijā «Syrland», kurā tapuši arī daudzi Bjorkas, «Sigur Ros» un citu ievērojamu mūziķu ieraksti.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

22.09.2017
Ienākt apollo.lv