Latvijas izlase uzvar Somijā

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē Latvijas basketbolisti viesos ar 93:90 pieveica Somijas izlasi, tomēr par vietu papildus kvalifikācijas turnīrā mūsu basketbolisti nevar būt droši.

Dairis Bertāns

Latvija un Somija 93:90 (21:18, 42:50, 69:70). Bērziņš 15, Kalve 14 (6 atl.b.), Kuksiks 10, Šeļakovs 10 (2 bloki), Bertāns 8, Jurevičus 8, Strēlnieks 8 (4 rez. piesp.), Zaķis 7, Jeromanovs 6, Bankevics 5, Freimanis 2; Lī 24, Salins 14, Virtanens 13, Hafs 12.

Fotogalerija

Pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā, tomēr neliels pārsvars bija latviešiem, kas pēc nospēlētām desmit minūtēm bija vadībā ar 21:18. Otrās ceturtdaļas sākumā Somijas izlase veica izrāvienu 10:0 un Latvijas komanda nonāca zaudētājos ar 23:28. Neliels pārsvars somiem saglabājās visu otro ceturtdaļu, bet neveiksmīgi aizvadītas pēdējās pāris minūtes liedza Latvijas izlasei pārņēmt vadību (42:50).

Trešo ceturtdaļu Latvijas izlase iesāka ar septiņiem punktiem pēc kārtas un rezultāta starpība tika samazināta līdz minimumam (49:50), taču turpinājumā somi atkal atjaunoja piecu līdz astoņu punktu pārsvaru. Ceturtdaļas beigās latviešiem atkal izdevās «noķert» somus un pat izvirzīties vadībā (69:68), tomēr pirms pēdējām desmit minūtēm Latvijas basketbolistiem bija - 1 (69:70).

Pēdējās ceturtdaļas vidū latviešiem jau atkal bija astoņu punktu deficīts (73:81, 76:84), taču Latvijas izlase spēja atbildēt ar 8:0 izrāvienu un panākt neizšķirtu. Mača uzvarētājs noskaidrojās spēles beigās, kad minūti un 10 sekundes līdz cīņas beigām Šeļakovs panāca 92:90. Pēc tam Šeļakovs teicami nospēlēja arī aizsardzībā, bet trīs sekundes līdz mača beigām Strēlnieks iemeta vienu no diviem soda metieniem (93:90). Atlikušajā laikā somi līdz metienam pa grozu tā arī nenonāca.

Diemžēl B apakšgrupas spēlē Ukraina ar 75:66 pieveica Lielbritāniju, tādejādi latviešiem vairs nav cerību iekļūt papildus kvalifikācijas turnīrā, ja tajā piedalīsies tikai sešas komandas.

Par to, cik komandas (sešas vai desmit) piedalīsies Eiropas čempionāta papildus kvalifikācijas turnīrā, «FIBA Europe» pārstāvji lems nākamo svētdien, 5. septembrī.