Latvijas izlasei -30 Melnkalnē

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē pirmdienas vakarā Latvijas basketbolisti izbraukumā pārliecinoši ar 66:96 zaudēja Melnkalnes izlasei.

Ainars Bagatskis

Latvijas komandā ar 13 punktiem izcēlās Jānis Strēlnieks, bet pa deviņiem punktiem guva Rihards Kuksiks un Ronalds Zaķis. Melnkalnes izlasē ar 26 punktiem izcēlās bijušais Atēnu «Panathinaikos» pamatcentrs Nikola Pekovičs, kurš nākamsezon spēlēs NBA klubā Minesotas «Timberwolves». Jāpiebilst, ka Melnkalnes komanda šajā mačā uzbruka ar lielisku metienu precizitāti, realizējot 62,5% divpunktu metienu un deviņus no 16 tālmetieniem.

Jau no mača pirmajām minūtēm Melnkalnes komanda sāka dominēt laukumā un pēc pirmajām desmit minūtēm latvieši nonāca zaudētājos jau ar -17 (13:30). Pirmo ceturtdaļu teicami raksturoja arī atsevišķi statistikas rādītāji, kā, piemēram, atlēkušās bumbas - 3 pret 13, metienu precizitāte - divpunktnieki 4/8 pret 8/11, soda metieni 5/10 pret 8/9 un tālmetieni 0/2 pret 2/4.

Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē Latvijas valstsvienībai neizdevās «pievilkt» tuvāk par 12 punktu starpību (26:38 un 29:41), turklāt rezultāta starpības samazināšanai allaž sekoja «kritums». Ceturtdaļas izskaņā latvieši pietuvojās līdz -11 (36:47), taču lielajā pārtraukumā Latvijas komanda devās ar -15 (38:53).

Trešās ceturtdaļas vidū Melnkalnes izlases pārsvars pārsniedza jau 20 punktus (44:65 un 48:69, 48:71), bet pirms pēdējām desmit minūtēm Latvijas komandai bija -22 (52:74). Pēdējā ceturtdaļā Melnkalnes komanda neapstājās un turpināja palielināt pārsvaru, sagādājot latviešiem smagu zaudējumu.

Citā A apakšgrupas spēlē Itālijas izlase, neskatoties uz NBA spēlētāju Marko Belinelli un Andrea Barnjani palīdzību, ar 71:79 savā laukumā zaudēja Izraēlas komandai, kuru rindās arī ir viens NBA basketbolists - Omri Kaspi.

Nākamajā mačā Latvijas izlase savā laukumā «Arēnā Rīga» ceturtdien uzņems Itālijas valstsvienību. Bez jau minētajām komandām apakšgrupā vēl spēlē arī Somija, kurai pirmā spēļu diena bija brīva.