Latvijas kamaniņbraucēju mērķis Vankūverā - cīnīties par medaļu

Apollo
0 komentāru

Latvijas kamaniņu braucēju mērķis 2010. gada Vankūveras olimpiskajās spēlēs būs cīnīties par godalgu, ko federācijas vadība uzskata par izpildāmu uzdevumu.

Mārtiņš Rubenis

Vai Vankūveras olimpiskajās spēlēs kādam izdosies atkārtot Mārtiņa Rubeņa 2006. gada Turīnas olimpisko spēļu sasniegumu?

Foto: AFI

Nākamgad Vankūverā mērķis ir startēt ne sliktāk kā 2006. gadā Turīnas olimpiskajās spēlēs, kur bronzas godalgu izcīnīja Mārtiņš Rubenis, aģentūrai BNS norādīja Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidents Atis Strenga. "Negribu teikt vārdu "medaļa", bet tas nav nereāli," atzina Strenga, piebilstot, ka komandas kodols uz olimpiskajām spēlēm paliks tāds pat kā aizvadītajā sezonā. 

Vankūveras olimpiskajās spēlēs Latvija pretendēs startēt ar pilnu komandu - pa trim braucējiem sieviešu un vīriešu konkurencē, kā arī divām divnieku ekipāžām. Veselīgu konkurenci par vietu sastāvā Strenga paredz divniekos, kur šogad pirmais numurs bija Andris un Juris Šici. Taču uz otro vakanci konkurenci Oskaram Gudramovičam/Pēterim Kalniņam varētu radīt Andrejs Bērze/Uldis Logins.

Ne tik izteikta konkurence par vietu olimpiskajā sastāvā varētu būt vīriešiem, prognozēja Strenga. Rubenis šosezon vairāk piestrādāja pie kamanām, taču kopumā viņa gatavošanos olimpiskajai sezonai Strenga vērtēja atzinīgi, lai arī augstu rezultātu braucējam šosezon nebija. Reālākie pretendenti uz vietu izlasē vēl ir Guntis Rēķis un Inārs Kivlenieks. Sievietēm jaunās braucējas varēs konkurēt par trešo vietu komandā, kur līderpozīcijās ir Maija Tīruma un Anna Orlova.

Olimpisko Vistleras trasi Strenga uzskata par drīzāk parocīgu, jo, neraugoties uz milzu ātrumu un sarežģītību, tā tomēr tik ļoti neprasa labu startu, kas Latvijas braucējiem ir vājā vieta. Strenga gan atgādināja, ka olimpiskajās spēlēs vietu sadalījumu nosaka četru braucienu summā un kļūda pat vienā braucienā liegs iespēju pretendēt uz medaļu.

Vankūveras olimpiskajās spēlēs 2010. gada februārī startēs 40 vīrieši, 30 sievietes un 20 divnieku ekipāžas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv