Latvijas kino veidotāji protestēs, uzņemot filmu

Apollo
0 komentāru

Reaģējot uz filmu nozares pārvaldes reorganizāciju, Nacionālo kino centru pārveidojot par Kultūras ministrijas struktūrvienību, bet tās sastāvā esošo Kino muzeju iekļaujot Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja struktūrā, Latvijas kino veidotāji 12. augustā no plkst. 15.30 līdz 16.30 Krišjāņa Valdemāra un Andreja Pumpura ielas stūrī uzņems īsfilmu «Eizenšteina sapnis».

Latvijas kino veidotāji protestēs, uzņemot filmu

Foto: Frederic-Michel-Chevalier, licence

Kā norāda Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja Ieva Romanova, īsfilmas uzņemšanas laiks un vieta nav izvēlēta nejauši — filmēšanas laukums atradīsies tiešā Kultūras ministrijas tuvumā, lai ministrijas amatpersonām un ierēdņiem dotu iespēju pārliecināties par filmas ražošanas procesa sarežģītību un atgādinātu, ka lēmumiem, kas skar šo nozari, jābūt kompetentiem, tāpēc iepriekš plaši apspriestiem ar kino profesionāļiem, kas līdz šim par ministrijas vēlmi likvidēt Nacionālo kino centru dzirdējuši vien baumas. Tās savukārt izraisījušas bažas par ministrijas vēlmi iznīcināt gadiem radītu sistēmu un atsviest Latvijas kino pagātnē, kad tas bija politiski ietekmējams.

Tajā pašā laikā Latvijas kino veidotāji, apzinoties situāciju valstī, ne vien neizvirza pretenzijas par papildu finansējumu nozarei, bet arī negrasās rīkot protesta akcijas, jo uzskata, ka Latvijas kino sistēmas saglabāšana patlaban ir atkarīga no dažu amatpersonu kompetences, profesionalitātes un tātad arī spējas pieņemt lēmumus, nopietni izvērtējot to sekas.

12. augustā dažādu kino profesiju pārstāvji, kas līdz šim strādājuši pie dažādām filmām, tiksies vienā filmēšanas laukumā, lai būtu klāt un uzņemtu filmu laikā, kad paredzēta Filmu padomes un Kultūras ministrijas pārstāvju sēde, kur, iespējams, varētu tikt prezentēti lēmumi, kas apdraud kino nozares attīstību. Lai piedāvātu gūt personīgus iespaidus par procesu un iespēju publiski pastāstīt savu redzējumu par Latvijas kino nākotni, filmēšanā uzaicināts piedalīties arī kultūras ministrs Ints Dālderis (TP) un Kultūras ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa.

Filmēšanā piedalīsies Latvija Kinematogrāfistu savienība, Latvijas Kinoproducentu asociācija, Latvijas Kinooperatoru ģilde, Latvijas Filmu ražotāju apvienība un Latvijas Filmu mākslinieku ģilde.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv