Latvijas komercbankas «sēž» uz 700 miljoniem latu

Apollo
0 komentāru

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs pārmet Latvijas komercbankām par nevēlēšanos aizdot naudu uzņēmējiem, tādējādi nesildot valsts ekonomiku. Viņš norāda, ka komercbanku rīcībā patlaban ir pietiekami daudz finanšu līdzekļu, lai atsāktu kreditēšanu.

Ilmārs Rimšēvicš

Foto: Apollo, R.Oliņš

Rimšēvičs intervijā Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» atklāja, ka komercbanku rīcībā patlaban ir līdz pat 700 miljoniem latu, kurus tās nevēlas aizdot. «Latvijas komercbanku rīcībā ir aptuveni 500–700 miljoni latu. Tā nav maza summa, ko var iepludināt tautsaimniecībā,» viņš sacīja. Tomēr viņš arī norādīja, ka bankas bažījas par kredītņēmēju maksātspēju un patlaban veido uzkrājumus.

Centrālās bankas vadītājs gan norāda, ka komercbankām jāuzņemas atbildība par ekonomikas pārkarsēšanu labajos laikos un jāsilda tā patlaban. «Bankām, kas pārkarsēja Latvijas ekonomiku, jānāk pretī un tagad tā jāsilda,» atzina Rimšēvičs, norādot, ka kreditēšana ir pilnībā nogriezta.

Bankām varot piešķirt līdzekļus no starptautiskā aizņēmuma, lai tās kreditētu uzņēmējus, taču tās aizdot tāpat var ļoti negribīgi, norāda Latvijas Bankas vadītājs. Tāpēc valdībai precīzi jānorāda, kādus uzņēmējus tā atbalstīs,» — tā Rimšēvičs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv