Latvijas Kredītņēmēju apvienībā pēc padoma vērsušies jau 300 cilvēku

Apollo
0 komentāru

Mēneša laikā kopš Latvijas Kredītņēmēju apvienības (LAKRA) dibināšanas tajā vērsušies kopumā ap 300 cilvēku. Ap 170 cilvēku saņēmuši speciālistu konsultācijas apvienības telpās, 50 personas elektroniski uzdevušas jautājumus ekspertiem, un vairāk nekā 50 Aizkraukles bankas klienti iesnieguši vajadzīgos dokumentus, lai piedalītos apvienības organizētajā kolektīvajā sūdzībā Patērētāju tiesību aizsardzības centram.

Tāpat LAKRA noslēgusi pirmo līgumu ar privātpersonu par tiesvedības organizēšanu, portālam «Apollo» pavēstīja apvienībā.

LAKRA valdes priekšsēdētājs Ainārs Gorenko norāda, ka apmeklētāji pārsvarā ir privātpersonas, kas interesējas par visai konkrētiem jautājumiem: kas notiek, ja persona vairs nav spējīga nomaksāt ikmēneša maksājumu bankai, kādi ir rīcības varianti šādos gadījumos, kāda ir tiesu prakse, kādas ir kredītņēmēja tiesības un pienākumi. Lielākajai daļai apmeklētāju trūkst informācijas un zināšanu, kā būtu vedamas pārrunas ar banku un kad būtu vajadzīga jurista palīdzība. Tāpat LAKRA konsultanti secina, ka vairākas personas, tikai nonākot finansiālās grūtībās, apzinās, ko apņēmušās, parakstot aizdevuma līgumu, un kādas var būt sekas maksātnespējai. Konsultanti arī konstatējuši, ka bankas, vienpusēji mainot līguma nosacījumus, mēģina pasliktināt arī pašlaik vēl maksātspējīgo kredītņēmēju finansiālo stāvokli.

Pēc padoma nākušie cilvēki ir gan latviešu, gan krievu tautības, dažādu vecumu un dzimumu pārstāvji ar atšķirīgiem ienākumu līmeņiem. Lielākā daļa no viņiem jūtas ļoti nomākti, izmisuši un bezpalīdzīgi.

Vairākums apmeklētāju apvienībā vērsušies tikai brīdī, kad viņiem jau radušās problēmas vai nesaskaņas ar kredītiestādi, tomēr ir arī tādi, kas jau laikus vēlas konsultēties par savām interesēm atbilstošāko risinājumu, piemēram, darba un ienākumu zaudēšanas gadījumā.

Tāpat virkne personu izteikušas bažas, vai kredītiestādes, uzzinot par viņu iesaistīšanos apvienībā, nevērsīsies pret viņām represīvi.

Mēneša laikā vairāk nekā 250 personas, arī 15 juridiskas personas, izteikušas vēlmi kļūt par LAKRA biedriem, un interesentu skaits ik dienu pieaug.

LAKRA speciālisti — juristi un finanšu eksperti — arī apkopo LAKRA biedru un citu apmeklētāju problēmas un sūdzības, lai varētu identificēt kredītņēmēju šā brīža būtiskākās jautājumus. Viena no visizplatītākajām problēmsituācijām ir straujš ienākumu kritums, piemēram, kādam no kredītņēmēja ģimenes locekļiem zaudējot darbu. Virkne personu pauda viedokli, ka viņi būtu gatavi turpināt veikt maksājumus, ja banka piekristu samazināt ikmēneša maksājumu un pagarināt kredīta termiņu, taču, vēršoties ar šādu lūgumu bankā, viņi saņēmuši tikai priekšlikumus par pamatsummas maksājuma atlikšanu pārsvarā uz trim mēnešiem un ievērojami paaugstinātu procentu likmi nākotnē.

LAKRA speciālisti izstrādājuši savus priekšlikumus likumu grozījumiem, kas būtu vajadzīgi, lai finansiālās grūtībās nonākušie ļaudis saņemtu iespējami lielāku valsts aizsardzību maksātnespējas gadījumā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv