Latvijas NĪ «miljonāri» iedzīti izmisumā

Apollo
0 komentāru

Latvijas nekustamā īpašuma (NĪ) sfēras veiklie biznesmeņi, kas nereti paralēli mēdza strādāt valsts sektorā, bieži kredītā pirkta vairākus dzīvokļus, pārdodot tos par lielāku cenu un cerot, ka nākotnē NĪ cenas turpinās augt, tāpat kā viņu algas.

Latvijas NĪ «miljonāri» iedzīti izmisumā

Foto: fakelvis, licence

Taču krīze šos cilvēkus «iemeta» neapskaužamā stāvoklī. Laikraksts «Час» sniedz piemēru par vienu no šāda biznesa pārstāvēm. Kristīne, kas sevi uzskatīja par turīgu cilvēku, kredītā nopirka četrus dzīvokļus, kuru kopējā vērtība bija tuvu vienam miljonam latu. Daļa dzīvokļu tika pārdoti, daļa izīrēti, turklāt sieviete strādāja valsts sektorā, tāpēc par kredītu maksājumiem nesatraucās — pat aizejot pensijā, viņa taču varētu maksāt kredītu no īres naudām.

Iestājoties krīzei, sieviete no «gandrīz miljonāres» pārvērtās par kredītparādnieci. No dzīvokļiem atbrīvoties vairs nebija iespējams — elitāros dzīvokļus, kas savulaik maksāja 300 000 eiro, pat pēc remonta nebija iespējams pārdot arī par 200 000. Ar «guļamrajonu» dzīvokļiem situācija bija vēl bēdīgāka. Pirms diviem gadiem labu trīsistabu dzīvokli sieviete nopirka par 120 000 latu, tagad reti kurš gatavs maksāt 60 000, turklāt tiek pieprasīts segt visus pirkšanas un pārdošanas izdevumus. Sievietei palīdzēja likums par maksātnespēju, kas paredz, ka maksājumus iespējams atlikt, tiesa gan, tikai uz laiku.

ASV, piemēram, stūrī iedzīts parādnieks, pēc likuma, var vienkārši atteikties no īpašuma kredītsaistībām, kas vairs nav pa spēkam un sākt dzīvi no nulles. Savukārt Latvijā jāmaksā  visu mūžu un jāturpina maksāt arī pēcnācējiem.

Kredītparādnieka atzīšana par maksātnespējīgu neatbrīvo no kredītsaistībām, tikai «pārceļ» tās uz ar tiesas lēmumu noteiktu laika periodu. Ja klienta stāvoklis pēc noteiktā perioda nav uzlabojies, tālākie notikumi ir grūti prognozējami.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
19

2017. gada 19. novembris

Vārda dienas

Līze, Liza, Elizabete, BetijaJeļizabeta, Jeļizaveta, Jeļizavete, Lisa, Lisija, Lize, Līza, Līziņa, Jelizavete, Jelizaveta, Jelizabeta, Beta, Betsija, Eba, Elizabeta, Elizaveta, Elizavete, Elizbete, Elīzabeta, Elīzabete, Elzabeta, Elžbeta, Alžbeta

Valūtu kursi

19.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv