Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina putnus vērot atbildīgi un saudzīgi

Apollo
0 komentāru

Pēdējā laikā pieaugot putnu vērošanas un fotografēšanas popularitātei, nereti nezināšanas un pieredzes trūkuma dēļ neapzināti putniem tiek nodarīts ievērojams kaitējums, tādēļ Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina putnus vērot atbildīgi un saudzīgi.

Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina putnus vērot atbildīgi un saudzīgi

Foto: Lita Krone/LETA

Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus stāstīja, ka apdraudējumu putniem rata pat tas, ka tuvumā tiek fotografēta putnu ligzda, jo tādā veidā ligzda tiek atklāta plēsējiem.

«Esmu gandarīts, ka putnu vērošana Latvijā kļūst arvien populārāka un sabiedrība ar vien vairāk novērtē Latvijas dabas bagātību un daudzveidību, tomēr jāatceras, ka neuzmanīga putnu vērošana un fotografēšana var tiem nodarīt būtisku ļaunumu, traucējot to barošanos migrācijas laikā vai ligzdošanu, tāpēc jāraugās, lai putni nekļūtu par mūsu vaļasprieka upuriem,» uzsvēra Ķerus.
Vērojot putnus vai arī tos fotografējot, nedrīkst putnus tramdīt vai lieki traucēt, kā arī ir jāsaudzē putnu dzīvesvieta, nebojājot un nepiesārņojot viņu dzīves vidi.

Populārākās putnu vērošanas vietas Latvijā ir Kolkasrags, Kaņiera ezers, Bērzciema jūrmala, Engures ezers, Lubānas ezers, Svētes grīva, Jaunmārupes lauki un Sedas purvs.

Jau ziņots, ka kopīgās izglītojošās akcijas «Gājputnu sagaidīšanas mēnesis» laikā «DHL Express» un Latvijas Ornitoloģijas biedrība rīko gājputnu sagaidīšanai veltītu fotokonkursu «Redzēji - pastāsti citiem!».

Ar fotokonkursu tā organizatori vēlas pievērst sabiedrības, īpaši skolēnu un jauniešu, uzmanību Latvijas gājputnu populācijas daudzveidībai un krāšņumam. Savukārt pievienojot uzņemtās bildes sociālā portāla galerijā, ikviens ir aicināts dalīties un pastāstīt arī citiem par šajā pavasarī novērotajiem gājputniem visā Latvijā.

Par katru sociālā portālā «Draugiem.lv» gājputnu atbalsta lapā «http://www.draugiem.lv/dhlgogreen» pievienoto bildi tiks ziedoti līdzekļi Latvijas Ornitoloģijas biedrības īstenotajai melnā stārķa izpētes un aizsardzības programmai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv