Latvijas pludmales volejbolistes kvalificējas PČ U-23 izslēgšanas spēlēm

1 komentārs

Abi startējošie Latvijas dāmu pludmales volejbola dueti piektdien garantēja vietas Polijā notiekošā pasaules čempionāta U-23 vecuma grupā izslēgšanas spēlēs.

Ilze Liepiņlauska un Sandra Ragozina, kuras sākotnēji nepārvarēja kvalifikācijas turnīru, tomēr sāncenšu atteikuma dēļ tika pie vietas pamatsacensībās, G apakšgrupas trešās kārtas mačā ar 2-1 (23:21, 13:21, 15:10) uzvarēja amerikānietes Megu Nortoni un Britāniju Tegsu, kuras izliktas ar 23. numuru.

Tā kā pirmajā turnīra dienā ar 26. numuru izliktās latvietes tika pie viena panākuma divos mačos, grupas noslēgumā viņas izcīnīja otro vietu.

Tikmēr B apakšgrupā kopā ar Latvijas sportistēm Laini Cielēnu un Martu Ozoliņu, kuras izliktas ar 18. numuru, startēja vien vēl divi dueti. Piektdien Latvijas sportistes nespēlēja, tomēr ceturtdien izcīnītā viena uzvara arī viņām garantēja otro vietu apakšgrupā.

Izslēgšanas cīņas sāksies sestdien, un abi Latvijas pāri tās uzsāks no pirmās kārtas.

Puišu turnīrā vietu izslēgšanas cīņās jau garantējis ar augsto ceturto numuru izliktais Latvijas duets Haralds Regža un Armands Āboliņš, kas ceturtdien sacensības sāka ar uzvaru, bet piektdien ar 2-0 (21:16, 21:7) pārliecinoši pieveica arī baltkrievus Antonu Sinhajevski un Antonu Dedkovu, kuri izlikti ar 20.numuru.

Savukārt viena panākuma attālumā no izslēgšanas cīņām ir Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs, kuri dalību sacensībās sāka no kvalifikācijas turnīra. Ar 30. numuru izliktais Latvijas duets ceturtdien pamatturnīru sāka ar neveiksmi, bet piektdien ar 2-0 (21:15, 21:17) uzveica Jaunzēlandes sportistus Tomasu Hārtlu un Džesiju Haukinsu, kuriem ticis 14. numurs.

Lai kvalificētos izslēgšanas cīņām, pēdējā mačā latviešiem obligāti jāpieveic serbi Saša Šurla un Džordže Klasničs, kuri izlikti ar 19. numuru, bet turnīru uzsākuši ar divām neveiksmēm.

Sieviešu un vīriešu sacensībās pēc viena apļa turnīra izslēgšanas mačiem kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas un astoņas labākās komandas no tām, kas palikušas trešajā pozīcijā.

Pērn Regža/Āboliņš izcīnīja devīto vietu Eiropas U-23 čempionātā, bet vēl pirms gada viņi izcīnīja otro vietu Eiropas U-20 čempionātā un finišēja piektie pasaules junioru čempionātā.