Latvijas tēlnieks rada «Giro d’Italia» veltītu skulptūru Attēlu galerija Pozitīvi

Apollo
0 komentāru

Latvijas tēlnieks Krists Zariņš veidojis īpašu skulptūru daudzdienu velobrauciena «Giro d’Italia» pirmā posma noformēšanai. Prestižais velobrauciens tika uzsākts pagājušajā nedēļas nogalē Dānijā.

Latvijas tēlnieks rada «Giro d’Italia» veltītu skulptūru 2 attēli Atvērt

Publicitātes foto.

Zariņš, kuram ir liela pieredze smilšu un ledus skulptūru veidošanā, Sondervikā, Dānijā radīja skulptūru, kurā attēloti tradicionālās «Giro d’Italia» krāsās ģērbti riteņbraucēji. Skulptūras izveidei izmantotas 25 tonnas smilšu, tā ir 2,5 metrus augsta un tapa 7 dienas.

Velobrauciena norise vietējām pašvaldībām ir liels notikums, tas piesaista lielu skaitu tūristu un mediju uzmanību, tādēļ vides noformēšanai tiek pievērsta īpaša uzmanība. Zariņa veidotā skulptūra tika ierindota posma noformējuma TOP5 un izpelnījās augstu popularitāti skatītāju vidū.

Zariņš stāsta: «Esmu ļoti pagodināts, ka no daudzajiem pazīstamajiem smilšu tēlniekiem organizatori izvēlējās tieši mani. Ņemot vērā to, cik nozīmīgs pasākuma organizatoriem ir šis pasaules līmeņa sporta notikums, darbu veicu ar īpašu atbildības sajūtu. Man pašam veidotais darbs ir unikāls ar to, ka pirmo reizi veidoju krāsainu smilšu skulptūru.»

Smilšu skulptūru festivāls, kas jau 10 gadus notiek Sondervikas pilsētā, ir viens no lielākajiem Eiropā. To ik vasaru apmeklē vairāk kā 150 tūkstoši interesentu. Skulptūru izveidē piedalās vairāk nekā 20 tēlnieki, tai skaitā arī labākie latviešu smilšu mākslinieki. 

Šīgada Sondervikas smilšu festivāls tiks atklāts jūnija vidū.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

23.09.2017
Ienākt apollo.lv