Latvijas tenora spožā debija «Otello» titullomā uz kino «Rīga» lielā ekrāna Pozitīvi

Apollo
0 komentāru

No šā gada 27. oktobra kino «Rīga» un «Biļešu servisa» kasēs, kā arī «www.bilesuserviss.lv» tiek uzsākta biļešu tirdzniecība uz Džuzepes Verdi operu «Otello», kurā titullomā prestižajā Zalcburgas festivālā debitējis Latvijas tenors Aleksandrs Antoņenko. Izrādes īpašo ierakstu demonstrēšanai pasaules kinoteātros būs iespēja noskatīties uz kino «Rīga» lielā ekrāna 20. novembrī 19:00. Pirms izrādes savus iespaidus par Zalcburgas iestudējumu stāstīs Latvijas radio Klasika direktore Gunda Vaivode.

Džuzepes Verdi pēdējā traģiskā opera «Otello» ir šokējoša psiholoģiskā drāma, tāpat kā Šekspīra luga, pēc kuras motīviem tā veidota. Jauno uzvedumu Zalcburgas festivālam veidojis režisors Stīvens Lengridžs, kas 2006. gadā guva ievērību ar Žaka Ofenbaha operas «Zilbārdis» iestudējumu Bregencas festivālā. Ar šo izrādi Zalcburgā atgriežas Rikardo Muti, viens no mūsdienu labākajiem Verdi diriģentiem. Līdzās spāņu baritonam Karlosam Alvaresam Jago lomā kā Otello un Dezdemona uzstājas divi starptautiskajā apritē ienākoši jaunās paaudzes talanti: latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko un krievu soprāns Marina Poplavska.

Aleksandrs Antoņenko stāsta: «Ļoti priecājos, ka Rīgas opermīļi varēs noskatīties šo «Otello» iestudējumu – manu debijas izrādi Zalcburgas festivālā un pirmo sadarbību ar maestro Rikardo Muti. Darbs, gatavojot Otello lomu kopā ar maestro divu gadu garumā, man bija milzīgs gods. Tieši tāpat kā sadarbība ar maniem brīnišķīgajiem skatuves partneriem – dziedātāju un manu labo draugu Karlosu Alvaresu Jago lomā un Dezdemonu Marinu Poplavsku. Tieši 20. novembrī Ņujorkas Metropolitēna operā dziedāšu Pučīni operas «Apmetnis» pirmizrādē, tāpēc kopā ar Rīgas skatītājiem būšu neklātienē, novēlot skaistu muzikālu vakaru.»

Pirmās 100 biļetes tirdzniecībā būs pieejamas par īpašu cenu - Ls 6,00.
Kinoteātra durvis būs atvērtas no plkst. 18.00. Pirms izrādes un starpbrīžos darbosies kafejnīca.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv