Latvijas U-16 basketbolisti mača galotnē izrauj uzvaru spēlē ar Itālijas vienaudžiem

Latvijas U-16 zēnu basketbola izlase pusfināla spēlē par 9.-12.vietu Eiropas čempionāta A divīzijā piektdien dramatiskā mačā ar 73:72 pieveica Itālijas vienaudžus un turpinās cīņu par devīto vietu.

Uzvaru Latvijas izlasei 13 sekundes pirms finālsvilpes ar precīzu trīspunktu metienu nodrošināja Jānis Bērziņš.

Rezultatīvākais Latvijas komandā ar 21 gūto punktu bija Ojārs Siliņš, bet ar 17 punktu guvumu izcēlās Bērziņš.

Spēlē par 9.-10.vietu Latvijas U-16 izlase svētdien tiksies ar Melnkalnes vienaudžiem, kas piektdien ar 54:48 (15:9, 14:12, 17:13, 8:14) pārspēja vāciešus.

Kā ziņots, Latvijas U-16 izlase D apakšgrupas pirmajā mačā ar 80:60 pieveica Ukrainu, pēc tam ar 76:90 zaudēja Francijai, bet grupas pēdējā spēlē ar 85:75 pieveica Serbijas vienaudžus un nodrošināja sev dalību otrajā apakšgrupu turnīrā.

Apakšgrupu turnīra otrajā posmā F grupas pirmajā mačā Latvija ar rezultātu 56:84 kapitulēja Horvātijas izlasei, otrajā spēlē ar 85:58 sagrāva Spānijas valstsvienību, bet pēc tam ar 63:69 piekāpās Vācijas vienaudžiem, grupas kopvērtējumā paliekot piektajā vietā un neiekļūstot turnīra ceturtdaļfinālā.

Savukārt Itālijas izlase ieņēma pēdējo, sesto vietu E apakšgrupā, piecos mačos izcīnot vienu uzvaru.

Četras labākās E un F apakšgrupu komandas turpina cīņu ceturtdaļfinālā, savukārt komandas, kas šajās grupās ieņēma piekto un sesto vietu, turpina cīņu par Eiropas čempionāta 9.-12.vietu.

Kā ziņots, aizvadītā gada Eiropas čempionātā Latvijas U-16 kadeti ierindojās desmitajā vietā.

Latvijas izlases sastāvs dalībai Eiropas čempionātā: Jānis Bērziņš, Visvaldis Bikše, Romāns Gluhovskis, Roberts Krūmiņš, Artūrs Lūsis, Česlavs Mateikovičs, Rihards Pāže, Oskars Reinfelds, Ojārs Siliņš, Klāvs Strazdiņš, Kaspars Vecvagars, Jānis Viļumovs.