Latvijas U-20 basketbola izlase zaudē Grieķijai, bet iekļūst nākamajā kārtā

Otro zaudējumu Eiropas čempionātā basketbolā U-20 vecuma grupā sestdien piedzīvoja Latvijas izlase, kas A apakšgrupas pēdējās trešās kārtas mačā ar rezultātu 53:82 (12:30, 13:13, 21:19, 7:21) pārliecinoši zaudēja Grieķijas vienaudžiem, tomēr iekļuva turnīra nākamajā kārtā un turpinās cīņu par medaļām.

Latvijas izlase jau spēles sākumā ātri nokļuva zaudētājos ar 5:15, bet pēc pirmās ceturtdaļas Grieķijai bija 18 punktu pārsvars. Otrajā un trešajā ceturtdaļā ritēja līdzīga cīņa, tomēr Latvijas izlasei neizdevās būtiski samazināt rezultāta starpību. Ceturtajā ceturtdaļā Grieķija attaisnoja savu pārākumu, ļaujot pretiniekiem gūt tikai septiņus punktus, kas beigās ļāva izcīnīt pārliecinošu uzvaru.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 19 gūtajiem punktiem bija Kristers Zeidaks, bet pārējie basketbolisti nespēja gūt vismaz desmit punktus.

Tikmēr vēl vienā A apakšgrupas pēdējās kārtas spēlē sestdien Ukrainas izlase ar rezultātu 85:75 pieveica Čehiju.

Kā ziņots, Latvijas U-20 izlase pirmajā mačā ceturtdien ar rezultātu 70:91 piekāpās Ukrainas vienaudžiem, bet otrajā spēlē piektdien ar 84:53 pieveica Čehiju. Savukārt Grieķijas basketbolisti pirmajā mačā ar 92:67 pārspēja Čehiju, bet otrajā spēlē ar rezultātu 88:76 uzvarēja Ukrainas valstsvienību.

Līdz ar to A grupas noslēguma kopvērtējumā pirmo vietu ar trīs uzvarām izcīnīja Grieķija. Otrajā vietā ar divām uzvarām ierindojās Ukraina, bet Latvijas izlase ar vienu panākumu ieņēma trešo vietu. Savukārt Čehija trīs mačos pie uzvarām netika un ierindojās ceturtajā vietā.

Pēc grupu turnīra trīs labākās A grupas komandas Grieķija, Ukraina un Latvija, ņemot līdzi savstarpējo spēļu rezultātus, tiksies ar B grupas, kurā spēlē Melnkalne, Lietuva, Turcija un Serbija, trijām spēcīgākajām vienībām.

Savukārt ceturtajā vietā palikusī Čehijas komanda ar pārējo apakšgrupu pastarītēm cīnīsies par vietas saglabāšanu A divīzijā.

B grupā pēc divām kārtām divas uzvaras izcīnījusi Lietuva, pa vienam panākumam ir Melnkalnei un Serbijai, bet Turcijas izlase pagaidām cīnās bez uzvarām.

Kā ziņots, pirms Eiropas čempionāta Vara Krūmiņa vadītā komanda aizvadīja sešas pārbaudes spēles, turklāt pirmā no tām notika tikai pirms nepilnām divām nedēļām. Sākotnēji Latvijas U-20 izlase 47:83 un 58:77 piekāpās Lietuvas vienaudžiem, tad divas reizes mačos, kuri tika izspēlēti pa trijām trešdaļām, uzvarēja U-18 valstsvienību, ar 77:98 piecu piektdaļu garā mačā piekāpās pieaugušo valstsvienībai, bet pēc tam divreiz ar 54:67 zaudēja un ar 87:83 pieveica Somijas U-20 izlasi.

Paredzams, ka Kristers Zeidaks, Mārtiņš Meiers un Dāvis Rozītis pēc turnīra pievienosies pieaugušo valstsvienībai, cenšoties iekļūt tās sastāvā.

Pagājušā gada Eiropas čempionātā Latvijas izlase izcīnīja desmito vietu.

Latvijas U-20 izlases sastāvs dalībai Eiropas čempionātā: Kristaps Brigmanis, Kalvis Krūmiņš, Ģirts Celms, Haralds Kārlis, Armands Ošiņš, Mārtiņš Laksa, Kristers Zeidaks, Artjoms Butjankovs, Ričmonds Vilde, Mārtiņš Meiers, Lauris Blaus, Dāvis Rozītis, Oto Ošenieks.