Latvijas U-20 basketbolistes izcīna bronzas godalgas EČ

Latvijas U-20 meiteņu basketbola izlase Eiropas čempionāta spēlē par bronzas medaļām svētdien ar rezultātu 78:75 (18:26, 23:18, 10:15, 27:16) uzvarēja pašreizējo U-20 čempionvienību Krieviju.

Elīna Babkina

Latvijas U-20 sieviešu izlase bronzas godalgas Eiropas U-20 čempionātā izcīnīja otro reizi vēsturē. Latvietes trešās bija arī 2005.gadā un toreiz, tāpat kā tagad, komandu vadīja Ainārs Čukste.

Tāpat vienu reizi pie bronzas godalgām tikusi Latvijas U-18 puišu basketbola izlase, kas trešo vietu izcīnīja 2007.gada Eiropas čempionātā.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē bija Elīna Babkina, kas guva 25 punktus un izpildīja astoņas rezultatīvas piespēles. Savukārt 13 punkti Lienes Priedes rēķinā, bet Līga Šurkusa guva 12 punktus, realizējot arī uzvaru nesošo tālmetienu.

Jau no paša mača sākuma vadību pārņēma Krievijas izlase un latvietes vadībā izvirzījās tikai reizi, kad pirmajā minūtē pēc Līgas Šurkusas tālmetiena rezultāts kļuva 3:2. Turpinājumā tas vēl vairākas reizes bija neizšķirts, bet vadību krievietes neatdeva. Jau pirmajā ceturtdaļā latvietēm bija desmit punktu deficīts (16:26), bet pēc pirmajām desmit minūtēm rezultāts bija 18:26.

Otro ceturtdaļu latvietes iesāka ar pakaļdzīšanos un pietuvojās līdz 27:29, tomēr septītajā minūtē Krievijas izlase jau pārsniedza desmit punktu pārsvaru (43:32). Puslaika izskaņā atkal sekmīgāk nospēlēja Latvijas izlase un pietuvojās līdz 41:44.

Trešajā ceturtdaļā pirmos punktus Latvijas izlase guva tikai piektajā minūtē, tomēr tālu šajā laikā nebija aizmukušas arī krievietes (43:48). Mačs turpinājās ar nelielu Krievijas izlases pārsvaru un pirms pēdējām desmit minūtēm tai bija astoņu punktu vadība - 59:51.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā krievietes divas reizes atjaunoja desmit punktu pārsvaru, tomēr turpinājumā Latvijas basketbolistes tuvojās pretiniecēm un nepilnas četras minūtes pirms pamatlaika beigām zaudēja tikai ar 67:69. Pēdējā minūtē pēc Šurkusas tālmetiena latvietes otro reizi mačā ieguva vadību (73:71). Krievietes vēl rezultātu izlīdzināja, bet Babkinas divi precīzi soda metieni atkal izvirzīja vadību Latviju. Arī uz šo Krievijas izlase trīs sekundes pirms mača beigām atbildēja ar precīzu metienu, tomēr uzreiz pēc tam Šurkusa realizēja vēl vienu tālmetienu, nodrošinot Latvijai uzvaru.

Finālspēlē Spānijas izlase tiksies ar Francijas valstsvienību, kas 2008.gada Eiropas čempionātā izcīnīja sudraba medaļas.

LETA jau ziņoja, ka pusfinālā Latvijas izlase sestdien ar rezultātu 58:73 zaudēja Francijai, bet pirms tam ceturtdaļfināla mačā latvietes piektdien ar rezultātu 89:71 pārliecinoši uzveica Serbiju.

Pārējās ceturtdaļfināla spēlēs piektdien Spānijas izlase ar 84:55 pārspēja Poliju, bet Krievijas jaunās basketbolistes ar rezultātu 76:47 uzvarēja Vācijas vienaudzes.

Savukārt otrajā pusfināla mačā sestdien Spānijas komanda ar rezultātu 67:55 pārspēja Krievijas valstsvienību.

Kā ziņots, pirmā apakšgrupu turnīra C grupas pirmajā mačā Latvijas izlase ar rezultātu 67:53 pieveica Čehiju, pēc tam ar 85:69 pārspēja Lietuvu, bet grupas pēdējā spēlē ar 86:69 pārspēja Polijas vienaudzes.

Līdz ar to Latvija ar trijiem panākumiem izcīnīja uzvaru C apakšgrupā un otro posmu uzsāka ar divām uzvarām.

Trīs labākās katras apakšgrupas komandas otrajā posmā turpināja cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. F apakšgrupu izveidoja C un D grupu trīs spēcīgākās komandas, līdzi ņemot savstarpējo maču rezultātus.

D grupā panākumu ar trijām uzvarām izcīnīja Francijas izlase. Otrajā vietā ar diviem panākumiem ierindojās Krievija, bet trešo vietu ieņēma Zviedrija, kas izcīnīja vienu uzvaru. Savukārt Baltkrievijas izlase pie uzvarām netika un D grupā ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Kā zināms, F apakšgrupas pirmajā mačā Latvijas izlase ar rezultātu 89:70 pārliecinoši pieveica Zviedriju, pēc tam ar 65:71 piekāpās Krievijas vienaudzēm, bet pēdējā apakšgrupu turnīra spēlē ar 65:74 atzina grupas kopvērtējuma uzvarētājas - Francijas - pārākumu.

Iepriekšējā U-20 čempionātā pirms gada Latvijas izlase tika līdz ceturtdaļfinālam, sacensību noslēgumā ierindojoties sestajā pozīcijā.

Latvijas izlases sastāvs dalībai Eiropas čempionātā: Elīna Babkina, Baiba Eglīte, Anna Gailīte, Anete Klintsone, Ieva Krastiņa, Karlīne Nīmane, Diāna Ozoliņa, Liene Priede, Laura Puriņa, Anete Šteinberga, Līga Šurkusa, Laura Vētra.