Latvijas U-20 hokejistiem neizšķirts ar Poliju

Latvijas U-20 hokeja izlase pasaules čempionātā pirmajā divīzijā B apakšgrupā savā trešajā spēlē ceturtdien cīnījās neizšķirti 2:2 ar Polijas vienaudžiem.

Spēles rezultātu mača trešajā minūtē mazākumā pēc Laura Dārziņa piespēles atklāja Latvijas uzbrucējs Mārtiņš Karsums, bet 13. minūtē izlīdzinājumu panāca polis Mikolajs Lopuskis, izmantojot Oskara Bārtuļa noraidījumu.

Otrajā periodā Latvija vēlreiz spēja izvirzīties vadībā — trešdaļas 12. minūtē pēc Karsuma un Gunta Džeriņa piespēlēm vārtus guva Dārziņš. Uzvaru nosargāt Latvija tomēr nespēja — mača 44. minūtē Lopuskis guva savus otros vārtus spēlē, panākot 2:2.

Pirmajā mačā Latvijas hokejisti ar 4:2 pārspēja Dānijas izlasi, bet otrajā ar 2:1 bija spēcīgāka arī mačā ar Ukrainu.

Savukārt Polijas hokejisti pirmajā spēlē cīnījās neizšķirti 2:2 ar Ukrainu, bet otrajā mačā ar 1:4 zaudēja Slovēnijas vienaudžiem.

Piektdien Latvijas valstsvienība tiksies ar Igauniju, bet 19. decembrī cīnīsies ar Slovēniju.

Vietu pasaules čempionāta augstākajā divīzijā nodrošinās katras pirmās divīzijas apakšgrupas uzvarētāji.

A apakšgrupā spēkiem mērojas Austrija, Francija, Lielbritānija, Itālija, Kazahstāna un Norvēģija. Cīņas notiek Lielbritānijas pilsētā Šefīldā. Augstākajā divīzijā pasaules U-20 čempionu savukārt noskaidros ASV, Zviedrija, Slovākija, Šveice, Krievija, Vācija, Somija, Čehija, Kanāda un Baltkrievija.

Latvijas U-20 izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā: vārtsargi Mārtiņš Raitums, Kristaps Stiģis, Uģis Avotiņš, aizsargi Jānis Andersons, Oskars Bārtulis, Māris Jass, Renārs Valters, Guntis Galviņš, Renārs Demiters, Dmitrijs Šancovojs, uzbrucēji Mārtiņs Karsums, Lauris Dārziņš, Edgars Brancis, Guntis Džeriņš, Jurijs Klujevskis, Elviss Želubovskis, Artjoms Jemeļjaņenko, Kaspars Saulietis, Jānis Rutkis, Eduards Bullītis, Valentīns Feoktistovs, Jānis Pētersons, Helmuts Eniks.

Oficiālajā delegācijā iekļauti delegācijas vadītājs Jānis Kaverskis, galvenais treneris Oļegs Znaroks, viņa palīgs Aleksandrs Klinšovs, ārsts Jānis Kvēps, fizioterapeits Boriss Lavrenovs un menedžeris Māris Baldonieks.