Latvijas vēstnieks Krievijā aicina nepolitizēt izglītības reformas jautājumu

Apollo
0 komentāru

Latvija vēlas, lai Krievija nepolitizētu mazākumtautību izglītības reformas jautājumu, bet vispirms iepazītu problēmu un pēc iespējas censtos palīdzēt to risināt, otrdien preses konferencē Maskavā sacījis Latvijas vēstnieks Krievijā Normans Penke, ziņo britu raidsabiedrības BBC Krievijas birojs.

Penke norādījis, ka būtu priecīgs redzēt Krievijas izglītības speciālistus Latvijā, kuri izglītības jautājumus pārrunātu ar Latvijas kolēģiem, satiktos ar skolu direktoriem, papētītu situāciju «no iekšpuses».

Kā ziņo BBC, vēstnieks izteicis cerību, ka līdz ar Izglītības likuma grozījumiem Krievija neieviesīs ekonomiskās sankcijas pret Latviju. Tomēr, ja tādas tiktu ieviestas, Latviju nopietni tās neskartu, uzskata Penke.

Vēstnieks arī atgādinājis, ka izglītības reforma Latvijā sākusies vēl 1995. gadā, kad mazākumtautību skolu 1. klasēs divus trīs mācību priekšmetus sāka mācīt latviešu valodā. Penke uzsvēris, ka tieši šie bērni tagad nonākuši 10. klasē un tieši viņiem būs jāmācās valsts valodā lielākā apmērā nekā līdz šim.

Jau vēstīts, ka šodien Latvijas vēstniecība Maskavā rīkoja preses konferenci, lai kaimiņvalstī skaidrotu Latvijas izglītības reformas mērķus. Uz preses konferenci bija uzaicināti Krievijas un ārvalstu plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kā arī Maskavā akreditēto ārvalstu vēstniecību diplomāti.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv