Laulības dienvidu jūras krastā

Apollo
0 komentāru

Tā kā Latvijas likumdošana vēl īsti neatbalsta laulības mūsu pašu jūras krastā, uz jahtām un citās romantiskās vietās, tad tie jaunie pāri, kuri alkst šādas izjūtu gammas, iespējas meklē ārpus mūsu zemes robežām.

Laulības dienvidu jūras krastā

Foto: EPA-AFI

Ārvalstu interneta portālos atrodamā informācija liecina, ka ir divu kategoriju cilvēki – vieni vēlas salaulāties vietās, kur to darījušas slavenības, otri paši atrod kādu romantisku nostūrīti.

Topā kūrorti

Gide Evita Grīnberga stāsta, ka šobrīd pasaulē topā ir «Sandals» kūrorti, kas atrodas Karību jūras salās Jamaikā. Tad popularitātes ziņā seko Santalučijas sala, Antigva un Kuba.

Tāpat var doties uz Seišelu salām vai Maurīcijas salu Indijas okeānā. To var izdarīt arī Lasvegasā.

Eiropā romantiskākā vieta esot Slovēnijā – Bledas ezerā atrodas saliņa ar baznīcu. Uz turieni var nokļūt tikai laivā. Vēl Alpos ir ļoti skaistas un romantiskas vietas! Eiropiešiem cieņā ir arī Gibraltārs. Tur precējies leģendārais bītls Džons Lenons un Džeimss Bonds – Šons Konerijs.

Par «Sandals» kūrortiem Evita saka: «Tās ir vietas mīlētājiem. Tur pieņem tikai pārus, un viss domāts, lai sekmētu mīlestību. Tur daudzi brauc precēties, baudīt medusmēnesi un svinēt kāzu jubilejas. Arī serviss ir ļoti augstā līmenī. Es ieteiktu «Sandals – Jamaika Negril» (jo to esmu tur laulājusies.»

Kāpēc kūrortā?

Evita stāsta, ka viņai bija bērnības sapnis precēties lapenē jūras krastā. «Diemžēl Latvijā šādas iespējas nebija. Pie mums ir vai nu «zags», kur skaita skumjus dzejoļus, vai baznīcā – bet, ja neesam kristieši, tad nav izvēles. Mēs gribējām kāzas sev, ne vecākiem, ne radiem, ne draugiem, un savu velmi piepildījām. Tas bija burvīgi. Saulīte spīd, šalko vējš. Mēs stāvam Karību jūras krastā lapenē. Turpat arī divi melni liecinieki, miertiesnesis, divstāvu torte un šampanietis. Pēc tam svētku vakariņas jūras krastā – smiltīs nolikts galdiņš mums diviem, sveces, šampanietis, ēdiens pēc pasūtījuma. No rīta – šampanietis numurā un brokastis gultā. Un tas viss izmaksāja tikpat, cik lielas kāzas Latvijā.» Mediju speciāliste Kristīne Rama arī salaulājās Jamaikā. Viņa stāsta, ka vīrs jau bildinot sacījis: es tevi apprecēšu Jamaikā pie jūras. Pavisam nesen šis sapnis ir realizēts. Tas nav bijis lēti. Pat neņemot pilnu paketi, ceļojums un laulības izmaksājušas ap 7000 latu. Taču iegūtais emocionālais baudījums bijis tā vērts.

Evita un Kristīne iesaka

  • Pasākums ir jāplāno laikus, jo ir jānosūta dokumenti (dzimšanas apliecības, ja tās ir otrās laulības, tad notariāli apstiprināti šķiršanās dokumenti, pases dati). Tas viss prasa vismaz mēnesi.
  • Jānoskaidro, kas cik maksā un kādu servisu vēlaties. Var klasisko variantu – laulības lapenē. Var arī nirt, sakot jāvārdu, var lēkt ar izpletni. Var pušķot lapeni, var arī nepušķot, jo tāpat ir skaisti.
  • Katrs kūrorts piedāvā paketes – ir lētākas un pavisam dārgas, kad parūpējas no manikīra līdz meikapam. Serviss nodrošina lieciniekus. Tas viss viņiem ir izstrādāts līdz sīkumiem. Būs rozēm kaisīta guļamistaba un šampanietis – viss, ko sirds vēlas.
  • Nodrošina arī tērpa izvēli, bet daudzi laulājas pat peldkostīmos. Līdzi var neņemt neko. Visu var īrēt. Galvenais, lai bankas kontā būtu nauda.
  • Vēlams saprast angļu valodu, lai īstajā brīdī pateiktu «Yes».
  • Karību baseina zemēs gredzenus velk ne tā, kā pie mums. To arī vajag pateikt iepriekš. Tāpat ir fotogrāfs un filmētājs.
  • Ir tūrisma firmas, kas sniedz šādus pakalpojumus, bet to visu var rezervēt arī pats internetā.

Bildināšanas vietu TOP 5

1. Grand Hotel Timeo – Taorminas pilsēta Sicīlijā. No terases paveras fantastisks skats uz jūras līci un Etnas kalnu.

2. Bruklinas tilts – Ņujorkā. Pēc ASV kāzu aģentūru datiem, šī esot populārākā vieta, kur tiek bildinātas Amerikas sievietes.

3. «The Sultan Bar» Mena House Oberoi – Kairā Ēģiptē. 138 gadus vecā Mena House romantiķus vilina ar jasmīna smaržām, kas vakarā vēdī no dārza. No bāra terases redzamas piramīdas.

4. Casa di Giulietta (Džuljetas namiņš) – Veronā Itālijā. Ja pieņemam, ka Kapuleti nams bijis par prototipu Šekspīra mīlas drāmai, tad uz mazā balkoniņa Džuljeta katru vakaru gaidījusi savu Romeo.

5. Visu mīlētāju pilsēta Parīze. Katrs atradīs romantiskāko vietu, kur krist ceļos savas iecerētās priekšā.

Avots http://www.forbes.com

Noderīgas saites

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv