Laura Groza iestudē izrādi «Ka tavu tēti!» Dailes teātrī

Apollo
0 komentāru

19. februārī Dailes teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos jaunās režisores Lauras Grozas iestudētais serbu dramaturģes Milenas Bogavacas stāsts par ilgām «Ka tavu tēti!».

Laura Groza iestudē izrādi «Ka tavu tēti!» Dailes teātrī

Foto: Jānis Deinats

Šis stāsts ir savā sarežģītībā vienkāršs un komismā nopietns, vēstot par paaudžu mūžsenajiem kariem un vienaudžu nežēlīgo sāncensību. Lugas «Siseņi» autores Biļanas Srbļanovičas skolniece, jaunā serbu dramaturģe Milena Bogavaca runā skaudri un atmaskojoši, bet arī intīmi un skaisti. Nenosūtītas un nesaņemtas vēstules, kuru adresāts dzīvo vien atmiņās. Sapņi, kas vienmēr piepildās par vēlu...

Attiecību skarbums, vides lakonisms, valodas bravūra - tas viss iestudējumā raksturo mūžseno stāstu par bērnu attiecībām ar saviem vecākiem, par ģimeni kā vienīgo iespējamo patvērumu nestabilā pasaulē.

Izrādē spēlēs Anete Krasovska (Mazais), Dainis Grūbe (Bane), Lauris Subatnieks (Filips, narkodīleris), Lilita Ozoliņa (Marina, alkoholiķe), Kristīne Nevarauska (Aja, prostitūta), Ieva Pļavniece (Ksenija, kasiere), Intars Rešetins (Melnais), Jānis Paukštello (Pastnieks) un Marīna Janaus (Sociālā darbiniece).

Režisore Laura Groza, kura ir arī lugas tulkojuma autore, izrādi veido kopā ar scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, kostīmu mākslinieci Ievu Kauliņu, kustību konsultanti Ingu Raudingu un gaismu mākslinieku Mārtiņu Kudiņu.

Laura Groza stāsta: «Interesanti, ka, lai arī lugas fons ir pēckara periods Serbijā, Belgradā, kas mums, iespējams, neraisa konkrētas asociācijas un spēju identificēties, lugā dominē absolūti vispārcilvēciskas lietas, kas ir atpazīstamas neatkarīgi no tautības, mentalitātes, rases, reliģiskās piederības. Ja ar labklājību nesaprotam vienīgi kaut kādu ārēju luksu, tad, manuprāt, lugas varoņi savu labklājību un cerību rod ticībā cilvēkam. Cilvēkam saprātīgajam.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv