Laura Ikauniece izcīna bronzu Eiropas Jaunatnes olimpiādē

Latvijas vieglatlēte Laura Ikauniece šodien izcīnīja trešo vietu Eiropas Jaunatnes olimpiādes augstlēkšanas sacensībās.

Finālā Ikauniece, kas vēl tikai pirms pusotras nedēļas triumfēja pasaules jauniešu čempionāta daudzcīņas sacensībās, pārlēca 1,82 metru augstumā novietoto latiņu.

Sacensībās pirmo vietu izcīnīja Alesija Trosta no Itālijas, bet otrā palika krieviete Marija Kučina, kuras abas pārvarēja 1,85 metru atzīmi.

Jau ziņots, ka sacensībās Ikauniece pirmdien tikai ar trešo mēģinājumu spēja pārlēkt 1,74 metru augstumā novietoto latiņu, kas 26 dalībnieču konkurencē deva viņai dalītu septīto vietu un ļāva kvalificēties finālam.

Vēl Eiropas Jaunatnes olimpiādē Ikauniece plānojusi startēt tāllēkšanā.

Šī Latvijai bija otrā medaļa olimpiādē. Otrdien džudo sacensībās svara kategorijā līdz 55 kilogramiem finālā iekļuva Latvijas sportists Mihails Šteinbuks, bet precīza viņa izcīnītā vieta vēl nav zināma.

Iepriekšējā olimpiādē, kas notika pirms diviem gadiem, latvieši izcīnīja piecas medaļas - Daniela Fetcere izcīnīja zeltu 1500 un 3000 metru skrējienos, Edgars Rūtiņš triumfēja šķēpmešanā, Mārtiņš Dakša bija otrais trīssoļlēkšanā, bet Artūrs Kurbānovs izcīnīja sudrabu džudo sacensībās.