Lavrovs noraida Raisas aicinājumus uz drīzām pārmaiņām Baltkrievijā

Apollo
0 komentāru

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs ceturtdien noraidīja ASV valsts sekretāres Kondolīzas Raisas izteikumus, kuros viņa aicināja uz politiskām pārmaiņām Baltkrievijā, nosaukdama prezidenta Aleksandra Lukašenko varu par «pēdējo īsto diktatūru Eiropā».

Reformas var sākties tikai pašas valsts iekšienē, izteicās Lavrovs. «Mēs neatbalstām to, ko daži sauc par režīma maiņu,» viņš sacīja reportieriem pēc sarunām ar NATO valstu ārlietu ministriem Viļņā.

«Baltkrievijā pienācis laiks pārmaiņām,» Raisa paziņoja trešdienas vakarā sarunā ar žurnālistiem. Ceturtdien viņa Viļņā plāno tikties ar Baltkrievijas opozīcijas pārstāvjiem no akadēmiskajām un politiskajām aprindām.

Jau agrāk ASV valsts sekretāre izteikusies, ka, pastāvot Lukašenko režīmam, Baltkrieviju «nav iespējams nekur integrēt».

Lavrovs gan sacīja, ka nedomā komentēt citu valstu pārstāvju izteikumus šajā jautājumā, tomēr pavēstīja: «Demokrātiskos principus nevar attīstīt no ārpuses. Mēs neatbalstām vardarbīgu režīma maiņu. Mēs esam ieinteresēti attīstīt attiecības ar Baltkrieviju, integrēties ar šo valsti, sadarboties ekonomikā un politikā. To vēlas mūsu valstu tautas.«

Lavrovs noraidīja arī NATO aicinājumus pēc iespējas drīzāk izvest Krievijas militārās bāzes no Gruzijas, paziņojot, ka Maskava šo jautājumu apspriež ar Gruzijas prezidentu Mihailu Saakašvili.

Krievija nedomā, ka tās spēku izvešana no Gruzijas būtu saistāma ar pārveidotā līguma par parastajiem bruņotajiem spēkiem Eiropā ratificēšanu, kas kavējas jau piecus gadus.

NATO ģenerālsekretārs Jāps de Hops Shēfers turpretī izteicies, ka Krievijas aiziešana no bāzēm Gruzijā pavērtu iespēju ratificēt šo līgumu, lai tas varētu stāties spēkā.

Savukārt Lavrovs paudis viedokli, ka tas ir tikai un vienīgi divpusējo attiecību jautājums.

Lavrovs noraida Raisas aicinājumus uz drīzām pārmaiņām Baltkrievijā

Foto: EPA-AFI

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv