Lāzeru iekārtu dzērājšoferu noteikšanai auto izgatavošot Latvijā

Apollo
0 komentāru

Lai gan iepriekš Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš bija apņēmības pilns iekārtu, kas ar lāzerstariem var automašīnā noteikt ieriebušas personas, ievest no Krievijas, izrādās, ka šādu iekārtu iespējams izgatavot Latvijā.

Lāzeru iekārtu dzērājšoferu noteikšanai auto izgatavošot Latvijā

Foto: Ieva Čīka/LETA

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Labrīt, Latvija» Zivtiņš sacīja, ka ar Krievijas kolēģiem neko nevar sarunāt.

Taču viņš ir ticies ar Latvijas Universitātes Fizikaas un matemātikas institūta Lāzeru centra zinātniekiem un viņi atklājuši, ka šādas iekārtas izgatavošana Latvijā nav nekas neiespējams. Tāpēc tuvākajā laikā jau tiks sagatavots pieprasījums Lāzeru centramun zinātnieki uzskata, ka ir iespējams šādu iekārti izgatavot.

Zivtiņš gan skaidroja, ka šāda iekārta nenosaka, ka tieši šoferis ir tas, kur automašīnā ir alkohola reibumā – iekārta uzrāda, ka spēkratā atrodas reibumā esošas personas. «Iemesls apturēt un aprunāties, protams, ka ir,» noteica Zivtiņš.

Viņaprāt, šāda tehnoloģija ir ļoti liels pavērsiens satiksmes drošībā. «Tās nav pasakas, tā ir īstenība, realitāte,» viņš sacīja.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv