LB: bezdarbs pērn pēdējā ceturksnī audzis lēnāk, nekā prognozēts

Apollo
0 komentāru

Faktiskā bezdarba līmenis ir augsts, taču pērn 4.ceturksnī tas pieaudzis divreiz lēnāk par «Eurostat» prognozi, atsaucoties uz pirmdien publicētajiem Centrālās Statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma datiem, ziņo Latvijas Banka (LB).

LB: bezdarbs pērn pēdējā ceturksnī audzis lēnāk, nekā prognozēts

Foto: Lita Krone/LETA

«Eurostat» novērtējums, ko daudzi ekonomikas norišu komentētāji mēdz lietot kā bezdarba rādītāju, teju par diviem procentu punktiem pārsniedz faktisko bezdarba līmeni. Tādējādi uz bezdarba līderpozīciju kopā ar Latviju var pretendēt arī Spānija, netālu var atrasties arī Igaunija un Lietuva, norāda LB.

Faktiskā bezdarba līmenis, kuru apkopo «Eurostat», ir CSP darbaspēka apsekojumos iegūtais darba meklētāju īpatsvars, kas prognozēts vienu ceturksni uz priekšu, ņemot vērā reģistrētā bezdarba dinamiku. Tomēr strauju ekonomikas pārmaiņu laikā šādas prognozes var izrādīties neprecīzas.

«Eurostat» prognozēja, ka darba meklētāju īpatsvars Latvijā 2009.g. 4.cet. sasniegs 21,6%, savukārt šodien publicētie CSP darbaspēka apsekojuma dati norāda, ka tas ir bijis 19,7%.

Tas nozīmē, ka «Eurostat» faktiskā bezdarba novērtējums bija pārvērtēts un tuvākajā laikā tiks koriģēts lejup par 1,9 procentu punktiem.

Līdz ar ceturkšņa datiem «Eurostat» koriģēs lejup arī mēneša novērtējumus. Piemēram, «Eurostat» pērnā gada decembra prognoze par faktisko bezdarba līmeni (22,6%) tiks koriģēta lejup par aptuveni diviem procentu punktiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv