Lēbs - seškārtējais pasaules čempions

Pasaules autorallija čempionāta (WRC) pēdējā, 12. posmā - Lielbritānijas rallijā - šodien uzvaru izcīnīja «Citroen» komandas franču pilots Sebastjans Lēbs, līdz ar to jau sesto gadu pēc kārtas kļūstot par pasaules čempionu.

Sebastian Loeb & Daniel Elena

Sebastjana Lēba un Miko Hirvonena cīņa pasaules autorallija čempionātā arī šogad beidzās ar «Citroen» komandas franču autobraucēja triumfu.

Lielbritānijas rallija kopvērtējumā Lēbs par minūti un 6,1 sekundi apsteidza savu vienīgo konkurentu cīņā par čempiona titulu somu Miko Hirvonenu, kurš pārstāv komandu «Ford». Bet trešo vietu Lielbritānijas rallijā izcīnīja Lēba komandas biedrs spānis Daniels Sordo, kurš nu jau seškārtējam pasaules čempionam zaudēja minūti un 7,1 sekundi.

«Esmu ļoti priecīgs par šo sezonu, jo Miko ir ļoti spēcīgs konkurents,» atzina Lēbs. «Tā bija lieliska cīņa visas sezonas garumā.»

«Uzvarēt sesto gadu pēc kārtas - tas ir kaut kas neticams. Pēdējā posmā bija liela spriedze, jo Miko lieliski darīja savu darbu un demonstrēja fantastisku sniegumu visu ātrumposmu laikā. Tāpēc uzvarēt šādā cīņā ir vēl patīkamāk,» piebilda Lēbs.

«Tagad jāsāk darbs pie gatavošanās nākamajam gadam. Man jākļūst vēl ātrākam. Šis noteikti bija lielisks gads, tomēr sezonas noslēgumā sanāca vilties. Tagad visas cerības uz pasaules čempiona titulu jāatliek uz nākamo gadu,» atzina Hirvonens.

Šīgada WRC kopvērtējumā Lēbs izcīnīja 93 punktus, bet no viņa tikai par punktu atpalika Hirvonens. Savukārt pārliecinošu trešo vietu ieņēma Sordo, kurš 12 posmos izcīnīja 64 punktus, ceturtās vietas īpašnieku somu Jari-Mati Latvalu apsteidzot par 23 punktiem.

2010. gada pasaules čempionāta pirmais posms notiks no 12. līdz 14. februārim Zviedrijā.