Lēbs triumfē Meksikas autorallijā

Par pasaules autorallija čempionāta (WRC) otrā posma - Meksikas rallija - uzvarētāju svētdien kļuva seškārtējais pasaules čempions Sebastjans Lēbs.

Sebastian Loeb & Daniel Elena

Šī Lēbam kļuva par 55. uzvaru pasaules čempionāta posmos. Iepriekš francūzis Meksikas rallijā bija triumfējis arī 2006., 2007. un 2008. gadā.

Pēc 21 veiktā ātrumposma «Citroen» komandu pārstāvošais francūzis par 24,2 sekundēm apsteidza ar privāto «Citroen C4» automašīnu braucošo norvēģi Peteru Sūlbergu, kurš atradās vadībā pēc pirmās dienas, bet tikai 1,1 sekundi Sūlbergam zaudēja cits «Citroen» pilots Sebastjans Ožērs no Francijas.

Šīgada WRC čempionāta pirmā posma - Zviedrijas rallija - uzvarētājs soms Miko Hirvonens no «Ford» šoreiz kopvērtējumā ierindojās ceturtajā vietā, Lēbam zaudējot minūti un 47,5 sekundes.

Jau ziņots, ka pagājušā gada pasaules čempionātā Lēbs apsteidza Hirvonenu tikai par vienu punktu.

Sākot ar šo gadu WRC čempionātā ieviesta jauna punktu skaitīšanas sistēma, kas ir identiska Pirmās formulas (F-1) sistēmai. Punktus saņems posmā pirmās desmit vietas ieņēmušie sportisti.

Līdz ar to pēc pirmajiem diviem posmiem Lēbam ir 43 punkti un viņš par sešiem punktiem apsteidz Hirvonenu, bet pa 25 punktiem ir Ožēra, kā arī Hirvonena komandas biedra un tautieša Jari-Mati Latvalas kontā.