Lemberga krimināllietu turpinās izskatīt rīt

Apollo
0 komentāru

Rīgas apgabaltiesā šodien nolēma otrdien, 8.maijā, turpināt izskatīt tā dēvēto Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietu.

Lemberga krimināllietu turpinās izskatīt rīt

Foto: Evija Trifanova/LETA

Šodien, tāpat kā iepriekšējā sēdē 3.maijā, tika iztaujāts viens no lieciniekiem šajā apjomīgajā kriminālprocesā, aģentūrai LETA sacīja tiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš.

Turpmākās tiesas sēdes paredzētas atklātas, līdz tiesa atsāks viena no būtiskākajiem lieciniekiem - Šveices advokāta Rūdolfa Meroni - nopratināšanu.

Kā ziņots, Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram apsūdzēts arī viņa dēls Anrijs Lembergs un Ventspils tranzītbiznesa menedžeris Ansis Sormulis.

Visi apsūdzētie nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 140 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, kurus prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Ligita Kuzmane un Irīna Jansone, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.

Iepriekš lietu kopš 2009.gada 16.februāra izskatīja Geimans ar tiesu piesēdētājiem, bet tiesu piesēdētāju institūts no 2009.gada 1.jūlija tika likvidēts, un toreizējais tiesas sastāvs netika līdz sprieduma taisīšanai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

26.09.2017
Ienākt apollo.lv