Lembergs: apgalvojums par Gulbim it kā izteiktajiem draudiem ir meli

Apollo
0 komentāru

Apgalvojums, ka Ventspils mērs Aivars Lembergs («Latvijai un Ventspilij») 1994.gadā it kā izteicis draudus uzņēmējam Aināram Gulbim, «ir pilnīgi meli», - preses konferencē informēja Lembergs.

Lembergs: apgalvojums par Gulbim it kā izteiktajiem draudiem ir meli

Foto: Evija Trifanova/LETA

«Tad vajag pārbaudīt, vai viņš 1994.gadā ir griezies policijā par maniem it kā draudiem. 1994.gadā Gulbis vadīja tādu kompāniju kā «Ventrans», un šī kompānija bija parādā Ventspils pilsētas domei sešus miljonus dolāru. Protams, es prasīju, lai kompānija «Ventrans» atdod Ventspils pilsētas pašvaldībai sešus miljonus dolāru, un, protams, es to prasīju no [toreizējā] «Ventrans» padomes priekšsēdētāja Aināra Gulbja. Es viņam teicu, - ja tā nauda netiks atdota, tad Ventspils pašvaldība vērsīsies tiesā, lai to piedzītu. [..] Es uzskatu, ka tie nav nekādi draudi. Tas ir normāli, ka Ventspils pašvaldības vadītājs pieprasa kompānijas, kura ir parādā pašvaldībai, vadītājam, lai to parādu atdod,» skaidroja Lembergs.

Ventspils mērs gan piebilda, ka vēlāk šo parādu «Ventrans» vietā atdevušas vairākas citas kompānijas.

«Viņš [Gulbis] vai viņa kompānijas savā laikā iekļuva ļoti lielos parādos gan pret domi, gan pret «Ventspils naftu», gan pret «Kālija parku», gan pret «Ventbunkeru». [..] Parādus viņa vai viņa kompānijas vietā dzēsa citas kompānijas, protams, tādā veidā nopērkot no viņa dalību kaut kādās kompānijās,» sacīja Lembergs.

Lembergs arī atklāja, ka, pēc pēdējas no neoficiāliem avotiem viņa rīcībā nonākušās informācijas, Gulbis, iespējams, esot viens no galvenajiem Lemberga nomelnošanas jeb melnā PR kampaņas organizētājiem. «Viens no personāžiem, kas stāv aiz šīs kampaņas, droši vien, viens no finansētājiem - es tā pieņemu, jo apgalvot nevaru, - ir Ainārs Gulbis. Protams, viņš ir it kā cietušais, un, protams, viņam ir pieejami krimināllietas materiāli,» sacīja Lembergs.

«Ainārs Gulbis, pēc manām domām un manā rīcībā esošās informācijas, ir galvenais visu šo [pret mani vērsto] apsūdzību, kas tiek izskatītas Rīgas apgabaltiesā, galvenais organizētājs,» uzskata Lembergs.

Jau ziņots, ka trešdienas vakarā Gulbja liecības publiskotas interneta vietnē «www.nozagt.com». Pēc Lemberga domām, to publiskošanā varētu būt iesaistīts Gulbis.

Mājaslapa, kurā ievietotas Gulbja liecības, radīta kā šķietami paša Lemberga veidota. Tajā teikts: «Vienu pēc otra es tieši ar tādām pašām metodēm, kādas izmanto manis nomelnotāji, jums parādīšu tos cilvēkus, kuri mēģina mani visos iespējamos veidos apmelnot un nomelnot. Izmantošu tieši tos pašus dokumentu avotus, ko mani nomelnotāji.«

Lembergs preses konferencē informēja, ka šī nekādā gadījumā neesot viņa mājaslapa. «Ir vairākas mājaslapas, kur tiek izmantots mans vārds un uzvārds. Tā noteikti nav mana mājaslapa,» sacīja Lembergs, piebilstot, ka viņa oficiālas mājaslapas adrese ir «www.aivarslembergs.lv». «Visas pārējās ir ar kaut kādiem nelabiem nodomiem. [..] Es netaisos kādam tur atriebties ar tādām pašām metodēm. Man ar tādām lietām nodarboties nav ne vēlēšanās, ne arī laika. Man patīk nodarboties ar radošām lietām un darīt kaut ko pēc iespējas labu,» sacīja Lembergs.

Lembergs atklāja, ka viņam nav sava profila sociālās saziņas portālā «twitter.com». Profili, kas šajā portālā reģistrēti uz Aivara Lemberga vārda, ir viltvāržu roku darbs, apstiprināja Lembergs. Ventspils mērs uzskata, ka krimināllietas materiālu publiskošana ir «kārtējā nomelnošanas kampaņa» pirms gaidāmajām 10.Saeimas vēlēšanām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv