Lembergs prasa gandrīz 400 tūkstošu latu morālo kompensāciju

Apollo
0 komentāru

Sākot tiesā izskatīt Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietu, Lembergs iesniedzis prasību piedzīt morālo kompensāciju 400 tūkstošu latu apmērā no prokuroriem Jura Jurisa, Ilgas Paegles un Jāņa Ilstera, kā arī uzņēmēja Aināra Gulbja, portālu «Apollo» informēja mērs.

Lembergs prasa gandrīz 400 tūkstošu latu morālo kompensāciju

Foto: Lita Krone/LETA

Lembergs norāda, ka morālā kompensācija piedzenama par to, ka šie cilvēki ir publiskojuši viņa privātās telefonsarunas ar uzņēmēju Andreju Ēķi, kā arī izpauduši sensitīvus datus — ziņas par viņa veselības stāvokli, kā arī veikto medicīnisko izmeklējumu rezultātus.

«Izpaužot manas privātās dzīves noslēpumu, man ir nodarīts būtisks kaitējums. Izpildot Ģenerālprokuratūras prokurora Jura Jurisa uzdevumu, prokurori Ilga Paegle un Jānis Ilsteris ir izpauduši un nodevuši tādas ziņas un dokumentus, kas ir ar likumu aizsargāts privātās dzīves noslēpums. Savukārt cietušais Ainārs Gulbis šos prettiesiski iegūtos krimināllietas materiālus nepamatoti izpauda plašsaziņas līdzekļiem, kas nekavējoties tika publiskoti televīzijā, laikrakstā un interneta vidē,» norāda Ventspils mērs.

Par telefonsarunu satura izpaušanu Lembergs no uzņēmēja un prokuroriem vēlas piedzīt morālo kompensāciju 331 241 lata apmērā, bet par veselības stāvokļa publiskošanu no prokuroriem vēlas saņemt 40 tūkstošu latu kompensāciju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv