Lembergs sašutis par attieksmi pret ārkārtas situāciju Ventspilī Papildināts

Apollo
104 komentāri

Pagājušās nedēļas sākumā piedzīvotajā vētrā pie tāda vēja ātruma, kas tika fiksēts, nedrīkstēja izveidoties situācija, ka visa Ventspils paliek bez elektrības, - šodien preses konferencē savu viedokli pauda Ventspils mērs Aivars Lembergs («Latvijai un Ventspilij»).

Lembergs sašutis par attieksmi pret ārkārtas situāciju Ventspilī

Foto: Edijs Pālens/LETA

Pēc Lemberga domām, elektroenerģijas pārvades pakalpojumu sniedzējs AS «Augstsprieguma tīkls» nav bijis uzdevumu augstumos, «jo pie tādiem vēja parametriem, kādi bija, kad vēja ātrums bija vidēji 26 metri sekundē, bet atsevišķos brīžos brāzmās piekrastē 34 metri sekundē, nedrīkstēja būt tā, ka pilsēta paliek bez elektrības».

«Šāds vēja ātrums ir normāla, regulāri novērojama parādība Ventspilij un piejūrai, un arguments, ka tiek būvēts «Kurzemes loks» un tāpēc divas no četrām augstsprieguma līnijām uz Ventspili ir atslēgtas, nav attaisnojums. Brīdinājums [par gaidāmo vētru] bija, un viņiem pie attiecīgas vēja pastiprināšanās bija jābūt gataviem pārslēgt, lai strādā visas četras līnijas, bet jebkurā gadījumā, lai elektrība būtu,» akcentēja Lembergs.

«Protams, pēc tam varonīgi tika pieliktas pūles, lai atjaunotu elektroenerģijas padevi Ventspilij, bet vienalga tas nav pieļaujams. Man personīgi nav saprotams, kāpēc no Finanšu ministrijas, kas ir kapitāldaļu turētāja kompānijā, ir tik vienaldzīga attieksme pret šāda veida ārkārtēju situāciju, kad pilsēta paliek bez elektrības. Tas, ka mums dīzeļģeneratori nostrādāja, kā tam pienākas, ir cits stāsts, bet pilsētas atstāšana bez elektrības nav normāla parādība,» norādīja Ventspils mērs.

Tāpat Lembergs piebilda, ka 2005.gada janvārī piedzīvotajā vētrā, kad arī visa Ventspils palika bez elektrības, vēja ātrums bijis ievērojami lielāks un vēja spiediens pavisam cits, tāpēc tā nav salīdzināma ar pagājušajā nedēļā piedzīvoto vētru.

Kā ziņots, naktī uz 29.oktobri piedzīvotās vētras dēļ nedarbojās divas 110 kilovoltu augstsprieguma līnijas, kas nodrošina elektrības piegādi Ventspilij, līdz ar to pilsēta visu nakti un nākamajā rītā pilnībā palika bez elektrības. Elektroenerģijas piegāde tika atjaunota 29.oktobra priekšpusdienā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv