Lembergs sašutis par Kariņa izteikumiem

Apollo
0 komentāru

Ventspils mērs Aivars Lembergs «Jaunā laika» Saeimas frakcijas priekšsēdētājam Krišjānim Kariņam nosūtījis vēstuli, kurā pauž neizpratni par viņa pārspīlēto izbrīnu par Lemberga ierašanos Saeimā pagājušajā nedēļā.

«No Jūsu teiktā var saprast, ka pirms ierašanās Saeimā man vajadzēja pieteikties pie Jums un lūgt Jūsu atļauju ierasties Saeimas namā, saskaņojot ar Jums apmeklējuma laiku, saņemt Jūsu piekrišanu, ar kuriem Saeimas deputātiem, ierēdņiem, darbiniekiem man ir tiesības runāt, kādus jautājumus apspriest. Varbūt Jūs man diktēsiet gan laiku, gan tēmas, gan cilvēkus, ar kuriem drīkstu runāt?» vēstulē jautā Lembergs.

Ventspils mērs vēstulē jautā, kādi nosacījumi viņam jāievēro, lai viņa ierašanās Saeimā Kariņam nešķistu pēkšņa un pārsteidzoša.

Vienlaikus Lembergs atgādina, ka vēlētāji viņu ievēlēja par Augstākās padomes deputātu un viņš bija starp tiem deputātiem, kuri 1990. gada 4. maijā pieņēma Latvijas neatkarības deklarāciju, kas viņam piešķir mūža caurlaidi jebkurā brīdī ierasties Saeimā.

Lembergs atgādina, ka viņš jau 15 gadus vada Ventspils pašvaldību un līdz šim neviens nav apšaubījis pašvaldības vadītāja tiesības, nepieprasot atsevišķu deputātu piekrišanu Saeimas apmeklējumam, tikties ar jebkuru Saeimas deputātu vai darbinieku un risināt jebkuru jautājumu, kuru pašvaldības vadītājs uzskata par nozīmīgu un svarīgu.

«Tas norāda, ka Jūs uztverat Saeimu kā slēgtu ordeni, kastu, specifisku interešu klubu, kur sabiedrības pārstāvjiem, viņu vidū pašvaldību deputātiem un vadītājiem, ieeja ir liegta vai arī iespējama ar nosacījumu, ka Jūs to personīgi atļaujat,» neizpratni pauž Lembergs.

«Atšķirībā no Jūsu agonijas pēc mana Saeimas apmeklējuma es ar prieku Jūs aicinu jebkurā brīdī, arī pēkšņi, ierasties Ventspils pilsētas Domē un, ja tas «nerīvē Jums kantes», arī tikties ar mani un citiem Ventspils domniekiem,» vēstules nobeigumā aicina Lembergs.

Līdzīgu vēstuli Lembergs nosūtīja arī Saeimas deputātam Atim Kamparam, kas arī masu saziņas līdzekļiem izteica savu pārsteigumu par Lemberga ierašanos Saeimā 23. februārī.

Lembergs Saeimā tikās ar parlamenta priekšsēdētāju Ingrīdu Ūdri un sprieda par Komerclikuma grozījumiem. Izbrīnu par Lemberga parādīšanos Saeimā pauda daudzi politiķi.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv