Lems, kuriem valsts un pašvaldību uzņēmumiem atļaut izmaksāt prēmijas

Apollo
0 komentāru

Valdība otrdien, 6.aprīlī, lems, kuriem valsts un pašvaldību uzņēmumiem 2010. un 2011.gadā atļaut izmaksāt prēmijas, liecina valdības sēdes darba kārtība.

Lems, kuriem valsts un pašvaldību uzņēmumiem atļaut izmaksāt prēmijas

Foto: Apollo

Valdība iepriekš plānoja noteikt, ka prēmijas varēs izmaksāt 20 uzņēmumi, taču valdības sēdē vienojās uzņēmumu skaitu samazināt.

Noteikumi iepriekš paredzēja, ka prēmijas darbiniekiem drīkstēs piešķirt «Latvijas dzelzceļš» un tā meitasuzņēmumi «LDz Cargo», «LDz ritošā sastāva serviss», «LDz apsardze» un «LDz infrastruktūra», kā arī «Latvenergo», «Augstsprieguma tīkls», «Sadales tīkls», «Starptautiskā lidosta «Rīga"», «Latvijas autoceļu uzturētājs», «Latvijas Valsts meži», «Latvijas Pasts», «Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs», «Elektronisko sakaru direkcija», «Latvijas gaisa satiksme», «Ceļu satiksmes drošības direkcija», «Autotransporta direkcija», «Latvijas jūras administrācija», «Getliņi EKO» un «Rīgas ūdens».

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis pēc iepriekšējās valdības sēdes pauda viedokli, ka šis ir krīzes laiks un uzņēmumu sarakstam, kur drīkst maksāt prēmijas, jābūt īsākam.

Pēc viņa domām, prēmiju izmaksāšana ir maksimāli jāierobežo, tādēļ viņš rosināja Finanšu ministriju (FM) noteikumus precizēt, kā arī uzdodot FM ar attiecīgajām ministrijām pārskatīt uzņēmumu sarakstu.

Jau vēstīts, ka Saeima pērnā gada nogalē pieņēma grozījumus likumā par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām, kas pieļauj prēmiju maksāšanu tikai tādos valsts uzņēmumos, kam ir labi finanšu rādītāji un kas ir nozīmīgi valsts tautsaimniecībā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv