Lems par 1,97 miljonu latu vērtās zemes daļas Šmerļa ielā pārdošanu

Apollo
0 komentāru

Augstākās tiesas Civillietu tiesu palāta šodien plānojusi apelācijas kārtībā izskatīt SIA «Medicīnas sabiedrība Gaiļezers» («Gaiļezers») prasību pret tās medicīnas direktoru un bijušo vairāk nekā 9000 kvadrātmetru zemes Rīgā, Šmerļa ielā 2, īpašnieku Raulu Renemani par atpakaļpirkuma līguma noslēgšanu, liecina Latvijas tiesu portāla dati.

Lems par 1,97 miljonu latu vērtās zemes daļas Šmerļa ielā pārdošanu

Foto: Evija Trifanova/LETA

Prasībā pieaicināta arī Rīgas dome, SIA «Fordax», kam par 1,97 miljoniem latu pārdota zeme Šmerļa ielā 2, kā arī SIA «Renemaņa privātklīnika», SIA «Markol».

Rīgas apgabaltiesa 2008. gada 7. martā prasību noraidīja.

Prasībā «Gaiļezers» bija norādījis, ka pirms dažiem gadiem ar atpakaļpirkuma līgumu pārdevis aptuveni 9306 kvadrātmetrus zemes Šmerļa ielā 2 Renemanim, bet divas reizes mazāku zemesgabalu — «Gaiļezera» komercdirektoram Georgam Ritovam.

Līgumā bijis noteikts, ka gadījumā, ja Ritovs pārdos viņam piederošo zemi, uz to pirmpirkuma tiesības ir Renemanim, bet, ja zemi pārdod Renemanis, tad pirmpirkuma tiesības ir «Gaiļezeram».

2004. gadā SIA «Fordax» sev piederošo zemi par 332 499 latiem pārdevis Ritovs, bet 2005. gadā šai pašai sabiedrībai par 1,97 miljoniem latu zemi pārdevis Renemanis.

«Gaiļezers» prasībā bija norādījis, ka, neraugoties uz paredzētajām pirmpirkuma tiesībām, Renemanis noslēdzis līgumu ar «Fordax», lai gan «Gaiļezers» piedāvājis zemi atpirkt par 905 000 latu.

Pēc Uzņēmumu reģistra apkalpojošās firmas «Lursoft» datiem, «Fordax» vienīgais īpašnieks ir Spānijā reģistrētā «The Baltic General Investment Corporation».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
23

2017. gada 23. novembris

Vārda dienas

Zigfrīda, Zigrīda, ZigrīdsSigrija, Zigfrida, Zigda, Ziga, Zigrita, Zigrids, Zigrida, Zigra, Sigrūna, Sigrīda, Gunilla

Valūtu kursi

23.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv