Lēš, ka jauno pārcelšanās pabalstu nākamgad saņems 300 cilvēki

Apollo
61 komentārs

Labklājības ministrijā (LM) lēš, ka gada laikā tā dēvēto pārcelšanās pabalstu programmas pilotprojekta ietvaros nākamgad varētu iesaistīties 300 cilvēki, pirmdienas rītā intervijā Latvijas Radio sacīja labklājības ministre Ilze Viņķele (V).

Lēš, ka jauno pārcelšanās pabalstu nākamgad saņems 300 cilvēki

Foto: Evija Trifanova/LETA

Viņķele skaidroja, ka papildu līdzekļi no budžeta nebūs nepieciešami, jo projekts tiks finansēts ar Eiropas Savienības fondu palīdzību.

Ministre uzsvēra, ka pārcelšanās gan nav pašmērķis un cilvēki, kuri vēlēsies strādāt, uzturot savu ģimeni par paša nopelnītiem, ne pabalstā saņemtiem līdzekļiem, varēs saņemt arī transporta kompensāciju, lai nokļūtu uz darbu un atpakaļ.

«Ekstrēmākais veids būs pārcelšanās nauda, kas izpaudīsies kā īres maksas kompensācija,» sacīja ministre, norādot, ka pabalsts tiks iešķirts vien tad, ja cilvēks varēs apliecināts, ka izvēlētais darbs būs legāls, ar darba līgumu un
sociālajam garantijām.

Viņķele pastāstīja, ka šis pabalsta veids ir izplatīts ārvalstīs un arī Latvijā tas nav nekāds jaunums, proti, 2008.gadā Nodarbinātības valsts aģentūra loloja šādu ideju, taču krīze visu izjauca

Jautāta, kāds varētu būt pabalsta apmērs un tā izmaksas ilgums, ministre minēja 2008.gadā plānoto, kas paredzēja, ka pabalsta izmaksa varētu ilgt divus mēnešus - līdz brīdim, kamēr cilvēks saņemtu pirmo algu un nostātos uz kājām, un maksimālais transporta izdevumu kompensēšanas apmērs varētu būt 200 lati, savukārt mājokļa īres kompensēšanas apmērs - 600 lati.

Uz iebildumu, ka 600 lati ir pārāk daudz, Viņķele atbildēja, ka 2008.gadā bija pirmskrīzes cenas un ministrijā šobrīd tiek strādāts pie pārvērtējuma.
 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv